62
edits
m (→Basic Info) |
No edit summary |
||
Line 140: | Line 140: | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_1b_006.png]]<br>[[Charizard (Pokémon)|Charizard]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_1b_071.png]]<br>[[Victreebel (Pokémon)|Bell]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_1b_091.png]]<br>[[Cloyster (Pokémon)|Cloyster]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_1b_145.png]]<br>[[Zapdos (Pokémon)|Zapdos]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_1b_144.png]]<br>[[Articuno (Pokémon)|Articuno]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_1b_150.png]]<br>[[Mewtwo (Pokémon)|Mewtwo]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 153: | Line 153: | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3r_257.png]]<br>[[Blaziken (Pokémon)|Blaziken]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3r_300.png]]<br>[[Skitty (Pokémon)|Skitty]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3r_277.png]]<br>[[Swellow (Pokémon)|Swellow]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3r_382.png]]<br>[[Kyogre (Pokémon)|Kyogre]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3r_025.png]]<br>[[Pikachu (Pokémon)|Pikachu]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3r_286.png]]<br>[[Breloom (Pokémon)|Shoo]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 165: | Line 165: | ||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=300px cellspacing="0" | {|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=300px cellspacing="0" | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3f_006.png]]<br>[[Charizard (Pokémon)|Charizard]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3f_145.png]]<br>[[Zapdos (Pokémon)|Zapdos]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3f_131.png]]<br>[[Lapras (Pokémon)|Lapras]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3f_103.png]]<br>[[Exeggutor (Pokémon)|Exeggutor]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3f_150.png]]<br>[[Mewtwo (Pokémon)|Mewtwo]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3f_094.png]]<br>[[Gengar (Pokémon)|Gengar]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Line 177: | Line 177: | ||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=300px cellspacing="0" | {|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=300px cellspacing="0" | ||
|- | |- | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3e_257.gif]]<br>[[Blaziken (Pokémon)|Blaziken]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3e_254.gif]]<br>[[Sceptile (Pokémon)|Sceptile]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3e_260.gif]]<br>[[Swampert (Pokémon)|Swampert]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3e_065.gif]]<br>[[Alakazam (Pokémon)|Alakazam]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3e_384.gif]]<br>[[Rayquaza (Pokémon)|Rayquaza]] | ||
| align=center | [[Image: | | align=center | [[Image:Spr_3e_025.gif]]<br>[[Pikachu (Pokémon)|Pikachu]] | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
===Pokemon Diamond Team=== | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=300px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | [[Image:Spr_4d_392.png]]<br>[[Infernape (Pokémon)|Infernape]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4d_398_m.png]]<br>[[Staraptor (Pokémon)|Staraptor]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4d_025_m.png]]<br>[[Pikachu (Pokémon)|Pikachu]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4d_407_f.png]]<br>[[Roserade (Pokémon)|Roserade]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4d_423.png]]<br>[[Gastrodon (Pokémon)|Gastrodon]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4d_424_f.png]]<br>[[Ambipom (Pokémon)|Ambipom]] | |||
|- | |||
|} | |||
===Pokemon Platinum Team=== | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=300px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | [[Image:Spr_4p_392.png]]<br>[[Infernape (Pokémon)|Infernape]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4p_426.png]]<br>[[Drifblim (Pokémon)|Drifblim]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4p_282.png]]<br>[[Gardevoir (Pokémon)|Gardevoir]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4p_490.png]]<br>[[Manaphy (Pokémon)|Manaphy]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4p_405_f.png]]<br>[[Luxray (Pokémon)|Luxray]] | |||
| align=center | [[Image:Spr_4p_470.png]]<br>[[Leafeon (Pokémon)|Leafeon]] | |||
|- | |||
|} | |||
==My Current Position (Platinum)== | |||
{| align="left" style="-moz-border-radius: 8px; border: 2px solid #{{platinum color}}; background: #{{platinum color}}; margin-right: 5px; margin-bottom: 5px;" | |||
! style="-moz-border-radius-topleft: 5px; -moz-border-radius-topright: 5px; background: #{{platinum color light}}" colspan="5" | Trainer status | |||
|- align="center" | |||
| style="background:#FFF;" | [[Image:Dawnplatinum.png]]<br>{{color|0000FF|Kaitie}}<br><small>ID No. 72607</small> | |||
| style="background:#FFF;" | Pokédex: | |||
{| align="center" style="-moz-border-radius: 8px; background: #{{diamond color light}};" | |||
|- align="center" | |||
| <small>Sinnoh</small><br><small>'''Seen:'''</small> 210<br><small>'''Caught:'''</small> 178 | |||
|} | |||
{| align="center" style="-moz-border-radius: 8px; background: #{{pearl color light}};" | |||
|- align="center" | |||
| <small>National</small><br><small>'''Seen:'''</small> 382<br><small>'''Caught:'''</small> 283 | |||
|} | |||
| style="background:#FFF;" | Badges: | |||
{| align="center" style="-moz-border-radius: 8px;" | |||
|- align="center" | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{rock color light}}" | [[Image:Coalbadge.png|30px]] | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{grass color light}}" | [[Image:Forestbadge.png|30px]] | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{fighting color light}}" | [[Image:Cobblebadge.png|30px]] | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{water color light}}" | [[Image:Fenbadge.png|30px]] | |||
|- align="center" | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{ghost color light}}" | [[Image:Relicbadge.png|30px]] | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{steel color light}}" | [[Image:Minebadge.png|30px]] | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{ice color light}}" | [[Image:Iciclebadge.png|30px]] | |||
| style="-moz-border-radius: 10px; background:#{{electric color light}}" | [[Image:Beaconbadge.png|30px]] | |||
|} | |||
| style="background:#FFF;" | Hall of Fame: | |||
{| align="center" | |||
|- align="center" | |||
| {{ani|405}} | |||
| {{ani|426}} | |||
| {{ani|470}} | |||
|- align="center" | |||
| {{ani|282}} | |||
| {{ani|392}} | |||
| {{ani|490}} | |||
|- align="center" | |||
| colspan="3" | <small>June 22, 2009</small> | |||
|} | |||
|- align="center" | |||
| colspan="5" style="-moz-border-radius-bottomleft: 5px; -moz-border-radius-bottomright: 5px; background:#FFF;" | Prints: | |||
{| align="center" style="-moz-border-radius: 10px;" | |||
|- align="center" | |||
| colspan="3" | | |||
| width="72px" colspan="3" style="-moz-border-radius: 5px; background:#{{castle color}}" | {{print|Castle}} | |||
|} | |||
|}<br clear="left"> |
edits