66
edits
ElectAbuzzzz (talk | contribs) m (correcting the categorization) |
No edit summary |
||
Line 24: | Line 24: | ||
{{User Electric}} | {{User Electric}} | ||
</div> | </div> | ||
==Pokémon HeartGold Progress== | |||
{{Party | |||
|color={{grass color}} | |||
|headcolor={{grass color light}} | |||
|bordercolor={{grass color dark}} | |||
|sprite=Gold HGSS.png | |||
|prize={{Pdollar}}0 | |||
|class=[[Trainer]] | |||
|name=Roark | |||
|location = Goldenrod City | |||
|game= Pokémon Heart Gold | |||
|pokemon=4 | |||
|pokemon1={{Pokémon | |||
|gen=4 | |||
|game=HeartGold | |||
|ndex=153 | |||
|pokemon=Bayleef | |||
|gender=male | |||
|level=16 | |||
|type1=Grass | |||
|ability=Overgrow | |||
|move1=Tackle | |||
|move1type=Normal | |||
|move1cat=Physical | |||
|move2=Synthesis | |||
|move2type=Grass | |||
|move2cat=Status | |||
|move3=Razor Leaf | |||
|move3type=Grass | |||
|move3cat=Special | |||
|move4=PoisonPowder | |||
|move4type=Poison | |||
|move4cat=Status | |||
}} | |||
|pokemon2={{Pokémon | |||
|gen=4 | |||
|game=HeartGold | |||
|ndex=180 | |||
|pokemon=Flaaffy | |||
|gender=female | |||
|level=16 | |||
|type1=Electric | |||
|ability=Static | |||
|move1=Tackle | |||
|move1type=Normal | |||
|move1cat=Physical | |||
|move2=Growl | |||
|move2type=Normal | |||
|move2cat=Status | |||
|move3=Thundershock | |||
|move3type=Electric | |||
|move3cat=Special | |||
|move4=Thunderwave | |||
|move4type=Electric | |||
|move4cat=Status}} | |||
|pokemon3={{Pokémon | |||
|gen=4 | |||
|game=HeartGold | |||
|ndex=027 | |||
|pokemon=Sandshrew | |||
|gender=male | |||
|level=15 | |||
|type1=Ground | |||
|ability=Sand Veil | |||
|move1=Swift | |||
|move1type=Normal | |||
|move1cat=Special | |||
|move2=Poison Sting | |||
|move2type=Poison | |||
|move2cat=Physical | |||
|move3=Headbutt | |||
|move3type=Normal | |||
|move3cat=Physical | |||
|move4=Rock Tomb | |||
|move4type=Rock | |||
|move4cat=Physical}} | |||
|pokemon4={{Pokémon | |||
|gen=4 | |||
|game=HeartGold | |||
|ndex=096 | |||
|pokemon=Drowzee | |||
|gender=female | |||
|level=10 | |||
|type1=Psychic | |||
|ability=Imnosia | |||
|move1=Pound | |||
|move1type=Normal | |||
|move1cat=Physical | |||
|move2=Hypnosis | |||
|move2type=Psychic | |||
|move2cat=Status | |||
|move3=Disable | |||
|move3type=Normal | |||
|move3cat=Status | |||
|move4=Confusion | |||
|move4type=Psychic | |||
|move4cat=Special}} | |||
}} | |||
At DayCare | |||
{|border="1" style="border: 1px solid #000; border-collapse: collapse;" width=200px cellspacing="0" | |||
|- | |||
| align=center | [[Image:019.png]]<br>{{p|Rattata}}<br> | |||
| align=center | [[Image:019.png]]<br>{{p|Rattata}}<br> | |||
|} |
edits