72,019
edits
(Rawr.) |
mNo edit summary |
||
Line 24: | Line 24: | ||
|- | |- | ||
| 010/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Teddiursa|10}} || {{e|Colorless}} || ''HeartGold & SoulSilver Collection'' release campaign | | 010/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Teddiursa|10}} || {{e|Colorless}} || ''HeartGold & SoulSilver Collection'' release campaign | ||
|- | |||
| 011/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Grass Energy|11}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 012/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Fire Energy|12}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 013/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Water Energy|13}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 014/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Lightning Energy|14}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 015/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Psychic Energy|15}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 016/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Fighting Energy|16}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 017/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Darkness Energy|17}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 018/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Metal Energy|18}} || E || Gym Challenge 2009 | |||
|- | |||
| 019/L-P || || || | |||
|- | |||
| 020/L-P || || || | |||
|- | |||
| 021/L-P || || || | |||
|- | |||
| 022/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Sentret|22}} || {{e|Colorless}} || ''LEGEND era'' release campaign | |||
|- | |||
| 023/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Professor Elm's Training Method|23}} || Su || ''LEGEND era'' release campaign | |||
|- | |||
| 024/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Copycat|24}} || Su || ''LEGEND era'' release campaign | |||
|- | |||
| 025/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Hoothoot|25}} || {{e|Colorless}} || Pokémon Battle Tour 2009: Participation Prize | |||
|- | |||
| 026/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Noctowl|25}} || {{e|Colorless}} || Pokémon Battle Tour 2009: Winner's Prize | |||
|- | |||
| 027/L-P || {{TCG ID|L-P Promo|Victory Medal|27}} || I || Pokémon Battle Tour 2009: Knockout Battle | |||
|} | |} | ||
{{TCG Expansions}} | {{TCG Expansions}} | ||
[[Category:Japanese promotional cards]] | [[Category:Japanese promotional cards]] |