51,133
edits
mNo edit summary |
|||
Line 51: | Line 51: | ||
!Rarity | !Rarity | ||
|- | |- | ||
| 1 || DPBP#357 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Aggron|1}} || {{e|Metal}} || 49 || | | 1 || DPBP#357 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Aggron|1}} || {{e|Metal}} || 49 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 2 || DPBP#071 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Alakazam|2}} || {{e|Psychic}} || 47 || | | 2 || DPBP#071 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Alakazam|2}} || {{e|Psychic}} || 47 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 3 || DPBP#268 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Ambipom|3}} || {{e|Colorless}} || 36 || | | 3 || DPBP#268 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Ambipom|3}} || {{e|Colorless}} || 36 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 4 || DPBP#521 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Azelf|4}} || {{e|Psychic}} || 50 || | | 4 || DPBP#521 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Azelf|4}} || {{e|Psychic}} || 50 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 5 || DPBP#128 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Blissey|5}} || {{e|Colorless}} || 44 || | | 5 || DPBP#128 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Blissey|5}} || {{e|Colorless}} || 44 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 6 || DPBP#499 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Bronzong|6}} || {{e|Metal}} || 40 || | | 6 || DPBP#499 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Bronzong|6}} || {{e|Metal}} || 40 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 7 || DPBP#301 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Celebi|7}} || {{e|Grass}} || 39 || | | 7 || DPBP#301 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Celebi|7}} || {{e|Grass}} || 39 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 8 || DPBP#191 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Feraligatr|8}} || {{e|Water}} || 53 || | | 8 || DPBP#191 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Feraligatr|8}} || {{e|Water}} || 53 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 9 || DPBP#504 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Garchomp|9}} || {{e|Colorless}} || 66 || | | 9 || DPBP#504 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Garchomp|9}} || {{e|Colorless}} || 66 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 10 || DPBP#226 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Honchkrow|10}} || {{e|Darkness}} || 42 || | | 10 || DPBP#226 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Honchkrow|10}} || {{e|Darkness}} || 42 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 11 || DPBP#515 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Lumineon|11}} || {{e|Water}} || 34 || | | 11 || DPBP#515 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Lumineon|11}} || {{e|Water}} || 34 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 12 || DPBP#150 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Magmortar|12}} || {{e|Fire}} || 48 || | | 12 || DPBP#150 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Magmortar|12}} || {{e|Fire}} || 48 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 13 || DPBP#185 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Meganium|13}} || {{e|Grass}} || 48 || | | 13 || DPBP#185 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Meganium|13}} || {{e|Grass}} || 48 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 14 || DPBP#520 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Mesprit|14}} || {{e|Psychic}} || 50 || | | 14 || DPBP#520 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Mesprit|14}} || {{e|Psychic}} || 50 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 15 || DPBP#027 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Raichu|15}} || {{e|Lightning}} || 40 || | | 15 || DPBP#027 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Raichu|15}} || {{e|Lightning}} || 40 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 16 || DPBP#188 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Typhlosion|16}} || {{e|Fire}} || 46 || | | 16 || DPBP#188 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Typhlosion|16}} || {{e|Fire}} || 46 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 17 || DPBP#298 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Tyranitar|17}} || {{e|Darkness}} || 57 || | | 17 || DPBP#298 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Tyranitar|17}} || {{e|Darkness}} || 57 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 18 || DPBP#519 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Uxie|18}} || {{e|Psychic}} || 50 || | | 18 || DPBP#519 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Uxie|18}} || {{e|Psychic}} || 50 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| 19 || DPBP#517 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Abomasnow|19}} || {{e|Grass}} || 40 || {{rar|Rare}} | | 19 || DPBP#517 || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Abomasnow|19}} || {{e|Grass}} || 40 || {{rar|Rare}} | ||
Line 297: | Line 297: | ||
| 123 || - || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Magmortar LV.X|123}} || {{e|Fire}} || X || {{rar|Rare Holo LV.X}} | | 123 || - || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Magmortar LV.X|123}} || {{e|Fire}} || X || {{rar|Rare Holo LV.X}} | ||
|- | |- | ||
| 124 || - || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Time-Space Distortion|124}} || T || - || | | 124 || - || {{TCG ID|Mysterious Treasures|Time-Space Distortion|124}} || T || - || {{rar|Rare Holo}} | ||
|} | |} | ||
{{Col-2}} | {{Col-2}} | ||
Line 322: | Line 322: | ||
| DPBP#184 || Bayleef || {{e|Grass}} || 28 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#184 || Bayleef || {{e|Grass}} || 28 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#185 || Meganium || {{e|Grass}} || 48 || | | DPBP#185 || Meganium || {{e|Grass}} || 48 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#198 || Spinarak || {{e|Grass}} || 18 || {{rar|Common}} | | DPBP#198 || Spinarak || {{e|Grass}} || 18 || {{rar|Common}} | ||
Line 328: | Line 328: | ||
| DPBP#199 || Ariados || {{e|Grass}} || 32 || {{rar|Rare}} | | DPBP#199 || Ariados || {{e|Grass}} || 32 || {{rar|Rare}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#301 || Celebi || {{e|Grass}} || 39 || | | DPBP#301 || Celebi || {{e|Grass}} || 39 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#334 || Surskit || {{e|Grass}} || 14 || {{rar|Common}} | | DPBP#334 || Surskit || {{e|Grass}} || 14 || {{rar|Common}} | ||
Line 352: | Line 352: | ||
| DPBP#149 || Magmar || {{e|Fire}} || 30 || {{rar|Common}} | | DPBP#149 || Magmar || {{e|Fire}} || 30 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#150 || Magmortar || {{e|Fire}} || 48 || | | DPBP#150 || Magmortar || {{e|Fire}} || 48 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#186 || Cyndaquil || {{e|Fire}} || 12 || {{rar|Common}} | | DPBP#186 || Cyndaquil || {{e|Fire}} || 12 || {{rar|Common}} | ||
Line 358: | Line 358: | ||
| DPBP#187 || Quilava || {{e|Fire}} || 25 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#187 || Quilava || {{e|Fire}} || 25 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#188 || Typhlosion || {{e|Fire}} || 46 || | | DPBP#188 || Typhlosion || {{e|Fire}} || 46 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| - || Magmortar || {{e|Fire}} || X || {{rar|Rare Holo LV.X}} | | - || Magmortar || {{e|Fire}} || X || {{rar|Rare Holo LV.X}} | ||
Line 374: | Line 374: | ||
| DPBP#190 || Croconaw || {{e|Water}} || 27 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#190 || Croconaw || {{e|Water}} || 27 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#191 || Feraligatr || {{e|Water}} || 53 || | | DPBP#191 || Feraligatr || {{e|Water}} || 53 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#280 || Remoraid || {{e|Water}} || 15 || {{rar|Common}} | | DPBP#280 || Remoraid || {{e|Water}} || 15 || {{rar|Common}} | ||
Line 398: | Line 398: | ||
| DPBP#514 || Finneon || {{e|Water}} || 12 || {{rar|Common}} | | DPBP#514 || Finneon || {{e|Water}} || 12 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#515 || Lumineon || {{e|Water}} || 34 || | | DPBP#515 || Lumineon || {{e|Water}} || 34 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| - || Buizel || {{e|Water}} || 12 || {{rar|Common}} | | - || Buizel || {{e|Water}} || 12 || {{rar|Common}} | ||
Line 406: | Line 406: | ||
| DPBP#026 || Pikachu || {{e|Lightning}} || 15 || {{rar|Common}} | | DPBP#026 || Pikachu || {{e|Lightning}} || 15 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#027 || Raichu || {{e|Lightning}} || 40 || | | DPBP#027 || Raichu || {{e|Lightning}} || 40 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#360 || Electrike || {{e|Lightning}} || 16 || {{rar|Common}} | | DPBP#360 || Electrike || {{e|Lightning}} || 16 || {{rar|Common}} | ||
Line 430: | Line 430: | ||
| DPBP#069 || Abra || {{e|Psychic}} || 8 || {{rar|Common}} | | DPBP#069 || Abra || {{e|Psychic}} || 8 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#071 || Alakazam || {{e|Psychic}} || 47 || | | DPBP#071 || Alakazam || {{e|Psychic}} || 47 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#140 || Mr. Mime || {{e|Psychic}} || 33 || {{rar|Rare}} | | DPBP#140 || Mr. Mime || {{e|Psychic}} || 33 || {{rar|Rare}} | ||
Line 450: | Line 450: | ||
| DPBP#512 || Toxicroak || {{e|Psychic}} || 39 || {{rar|Rare}} | | DPBP#512 || Toxicroak || {{e|Psychic}} || 39 || {{rar|Rare}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#519 || Uxie || {{e|Psychic}} || 50 || | | DPBP#519 || Uxie || {{e|Psychic}} || 50 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#520 || Mesprit || {{e|Psychic}} || 50 || | | DPBP#520 || Mesprit || {{e|Psychic}} || 50 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#521 || Azelf || {{e|Psychic}} || 50 || | | DPBP#521 || Azelf || {{e|Psychic}} || 50 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#028 || Sandshrew || {{e|Fighting}} || 16 || {{rar|Common}} | | DPBP#028 || Sandshrew || {{e|Fighting}} || 16 || {{rar|Common}} | ||
Line 472: | Line 472: | ||
| DPBP#467 || Cranidos || {{e|Fighting}} || 24 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#467 || Cranidos || {{e|Fighting}} || 24 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#468 || Rampardos || {{e|Fighting}} || 48 || | | DPBP#468 || Rampardos || {{e|Fighting}} || 48 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| - || Lucario || {{e|Fighting}} || X || {{rar|Rare Holo LV.X}} | | - || Lucario || {{e|Fighting}} || X || {{rar|Rare Holo LV.X}} | ||
Line 478: | Line 478: | ||
| DPBP#225 || Murkrow || {{e|Darkness}} || 20 || {{rar|Common}} | | DPBP#225 || Murkrow || {{e|Darkness}} || 20 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#226 || Honchkrow || {{e|Darkness}} || 42 || | | DPBP#226 || Honchkrow || {{e|Darkness}} || 42 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#298 || Tyranitar || {{e|Darkness}} || 57 || | | DPBP#298 || Tyranitar || {{e|Darkness}} || 57 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#355 || Aron || {{e|Metal}} || 15 || {{rar|Common}} | | DPBP#355 || Aron || {{e|Metal}} || 15 || {{rar|Common}} | ||
Line 486: | Line 486: | ||
| DPBP#356 || Lairon || {{e|Metal}} || 32 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#356 || Lairon || {{e|Metal}} || 32 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#357 || Aggron || {{e|Metal}} || 49 || | | DPBP#357 || Aggron || {{e|Metal}} || 49 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#469 || Shieldon || {{e|Metal}} || 26 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#469 || Shieldon || {{e|Metal}} || 26 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#470 || Bastiodon || {{e|Metal}} || 51 || | | DPBP#470 || Bastiodon || {{e|Metal}} || 51 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#498 || Bronzor || {{e|Metal}} || 8 || {{rar|Common}} | | DPBP#498 || Bronzor || {{e|Metal}} || 8 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#499 || Bronzong || {{e|Metal}} || 40 || | | DPBP#499 || Bronzong || {{e|Metal}} || 40 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#092 || Doduo || {{e|Colorless}} || 18 || {{rar|Common}} | | DPBP#092 || Doduo || {{e|Colorless}} || 18 || {{rar|Common}} | ||
Line 504: | Line 504: | ||
| DPBP#127 || Chansey || {{e|Colorless}} || 31 || {{rar|Common}} | | DPBP#127 || Chansey || {{e|Colorless}} || 31 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#128 || Blissey || {{e|Colorless}} || 44 || | | DPBP#128 || Blissey || {{e|Colorless}} || 44 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#262 || Dunsparce || {{e|Colorless}} || 21 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#262 || Dunsparce || {{e|Colorless}} || 21 || {{rar|Uncommon}} | ||
Line 510: | Line 510: | ||
| DPBP#267 || Aipom || {{e|Colorless}} || 17 || {{rar|Common}} | | DPBP#267 || Aipom || {{e|Colorless}} || 17 || {{rar|Common}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#268 || Ambipom || {{e|Colorless}} || 36 || | | DPBP#268 || Ambipom || {{e|Colorless}} || 36 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#272 || Teddiursa || {{e|Colorless}} || 20 || {{rar|Common}} | | DPBP#272 || Teddiursa || {{e|Colorless}} || 20 || {{rar|Common}} | ||
Line 528: | Line 528: | ||
| DPBP#503 || Gabite || {{e|Colorless}} || 32 || {{rar|Uncommon}} | | DPBP#503 || Gabite || {{e|Colorless}} || 32 || {{rar|Uncommon}} | ||
|- | |- | ||
| DPBP#504 || Garchomp || {{e|Colorless}} || 66 || | | DPBP#504 || Garchomp || {{e|Colorless}} || 66 || {{rar|Rare Holo}} | ||
|- | |- | ||
| - || Bidoof || {{e|Colorless}} || 11 || {{rar|Common}} | | - || Bidoof || {{e|Colorless}} || 11 || {{rar|Common}} |
edits