90
edits
Kusanagi87 (talk | contribs) (Added sortable Pokémon table. Minor edits/refinements to tags.) |
Kusanagi87 (talk | contribs) (Expanded Pokémon chart.) |
||
Line 215: | Line 215: | ||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
!class="unsortable"|Pokémon!!Personality!!Ability!!Type 1!!Type 2!!class="unsortable"|Moves!!class="unsortable"|Charecteristics | !class="unsortable"|Pokémon!!Personality!!Ability!!Type 1!!Type 2!!class="unsortable"|Moves!!class="unsortable"|Held Items!!class="unsortable"|Charecteristics | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4d 003 m.png|80px]]||align="center"|Modest||Overgrow|| || || ||align="center"|<br>{{ic|grass}}<br>{{ic|poison}}<br>{{ic|special}}<br> | |<br>[[Image:Spr 4d 003 m.png|80px]]||align="center"|Modest||Overgrow|| || || ||align="center"|<br>[[Image:BlackSludge.png]]||align="center"|<br>{{ic|grass}}<br>{{ic|poison}}<br>{{ic|special}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4d 006.png|80px]]||align="center"|Modest||Blaze|| || || ||align="center"|<br>{{ic|fire}}<br>{{ic|flying}}<br>{{ic|special}}<br> | |<br>[[Image:Spr 4d 006.png|80px]]||align="center"|Modest||Blaze|| || || ||align="center"|<br>[[Image:CharcoalSprite.png]]||align="center"|<br>{{ic|fire}}<br>{{ic|flying}}<br>{{ic|special}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4p | |<br>[[Image:Spr 4p 143.png|80px]]||align="center"|Adamant||Thick Fat|| || || ||align="center"|<br>[[Image:Leftovers.png]]||align="center"|<br>{{ic|normal}}<br>{{ic|physical}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4p | |<br>[[Image:Spr 4p 227.png|80px]]||align="center"|Adamant||Keen Eye|| || || ||align="center"|<br>[[Image:FocusBand.png]]||align="center"|<br>{{ic|steel}}<br>{{ic|flying}}<br>{{ic|physical}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4p | |<br>[[Image:Spr 4p 248.png|80px]]||align="center"|Adamant||Sand Stream|| || || ||align="center"|<br>[[Image:QuickClaw.png]]||align="center"|<br>{{ic|rock}}<br>{{ic|dark}}<br>{{ic|physical}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4d | |<br>[[Image:Spr 4d 272 m.png|80px]]||align="center"|Modest||Rain Dish|| || || ||align="center"|<br>[[Image:DampRock.png]]||align="center"|<br>{{ic|water}}<br>{{ic|grass}}<br>{{ic|special}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4d | |<br>[[Image:Spr 4d 306.png|80px]]||align="center"|Adamant||Rock Head|| || || ||align="center"|<br>[[Image:QuickClaw.png]]||align="center"|<br>{{ic|steel}}<br>{{ic|rock}}<br>{{ic|physical}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4p | |<br>[[Image:Spr 4p 350 f.png|80px]]||align="center"|Modest||Marvel Scale|| || || ||align="center"|<br>[[Image:MysticWaterSprite.png]]||align="center"|<br>{{ic|water}}<br>{{ic|special}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr | |<br>[[Image:Spr 4d 373.png|80px]]||align="center"|Adamant||Intimidate|| || || ||align="center"|<br>[[Image:ScopeLens.png]]||align="center"|<br>{{ic|dragon}}<br>{{ic|flying}}<br>{{ic|physical}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr | |<br>[[Image:Spr 4d 376.png|80px]]||align="center"|Adamant||Clear Body|| || || ||align="center"|<br>[[Image:QuickClaw.png]]||align="center"|<br>{{ic|steel}}<br>{{ic|psychic}}<br>{{ic|physical}}<br> | ||
|- | |- | ||
|<br>[[Image:Spr 4p 468.png|80px]]||align="center"|Modest||Serene Grace|| || || ||align="center"|<br>{{ic|normal}}<br>{{ic|flying}}<br>{{ic|special}}<br> | |<br>[[Image:Spr 4d 386D.png|80px]]||align="center"|Modest||Pressure|| || || ||align="center"|<br>[[Image:TwistedspoonSprite.png]]||align="center"|<br>{{ic|psychic}}<br>{{ic|special}}<br> | ||
|- | |||
|<br>[[Image:Spr 4p 445 m.png|80px]]||align="center"|Adamant||Sand Veil|| || || ||align="center"|<br>[[Image:ScopeLens.png]]||align="center"|<br>{{ic|dragon}}<br>{{ic|ground}}<br>{{ic|physical}}<br> | |||
|- | |||
|<br>[[Image:Spr 4p 462.png|80px]]||align="center"|Modest||Sturdy|| || || ||align="center"|<br>[[Image:MagnetSprite.png]]||align="center"|<br>{{ic|electric}}<br>{{ic|steel}}<br>{{ic|special}}<br> | |||
|- | |||
|<br>[[Image:Spr 4p 464 m.png|80px]]||align="center"|Adamant||Solid Rock|| || || ||align="center"|<br>[[Image:QuickClaw.png]]||align="center"|<br>{{ic|ground}}<br>{{ic|rock}}<br>{{ic|physical}}<br> | |||
|- | |||
|<br>[[Image:Spr 4p 468.png|80px]]||align="center"|Modest||Serene Grace|| || || ||align="center"|<br>[[Image:ScopeLens.png]]||align="center"|<br>{{ic|normal}}<br>{{ic|flying}}<br>{{ic|special}}<br> | |||
|- | |||
|<br>[[Image:Spr 4p 485.png|80px]]||align="center"|Modest||Flash Fire|| || || ||align="center"|<br>[[Image:CharcoalSprite.png]]||align="center"|<br>{{ic|fire}}<br>{{ic|steel}}<br>{{ic|special}}<br> | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
edits