495
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 25: | Line 25: | ||
=List of cards= | =List of cards= | ||
==North America== | ==North America== | ||
# [[Beedrill | {| {{graytable}} | ||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| 1 || [[Beedrill DS001|Beedrill δ]] || [[Image:grass-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 2 || [[Crobat DS002|Crobat δ]] || [[Image:grass-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 3 || [[Dragonite DS003|Dragonite δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 4 || [[Espeon DS004|Espeon δ]] || [[Image:Physic-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 5 || [[Flareon DS005|Flareon δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 6 || [[Gardevoir DS006|Gardevoir δ]] || [[Image:Physic-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 7 || [[Jolteon DS007|Jolteon δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 8 || [[Latias DS008|Latias δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 9 || [[Latios DS009|Latios δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 10 || [[Marowak DS010|Marowak δ]] || [[Image:fighting-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 11 || [[Metagross DS011|Metagross δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 12 || [[Mewtwo DS012|Mewtwo δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 13 || [[Rayquaza DS013|Rayquaza δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 14 || [[Salamence DS014|Salamence δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 15 || [[Starmie DS015|Starmie δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 16 || [[Tyranitar DS016|Tyranitar δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 17 || [[Umbreon DS017|Umbreon δ]] || [[Image:dark-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 18 || [[Vaporeon DS018|Vaporeon δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 19 || [[Azumarill DS019|Azumarill δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 20 || [[Azurill DS020|Azurill]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 21 || [[ Holon Electrode DS021|Holon's Electrode]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 22 || [[ Holon Magneton DS022|Holon's Magneton]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 23 || [[ Hypno DS023|Hypno]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 24 || [[Mightyena DS024|Mightyena δ]] || [[Image:dark-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 25 || [[Porygon2 DS025|Porygon2]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 26 || [[Rain Castform DS026|Rain Castform]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 27 || [[Sandslash DS027|Sandslash δ]] || [[Image:fighting-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 28 || [[Slowking DS0|Slowking]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 29 || [[Snow-Cloud Castform DS0|Snow-Cloud Castform]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 30 || [[Starmie DS030|Starmie δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 31 || [[Sunny Castform DS031|Sunny Castform]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 32 || [[Swellow DS032|Swellow]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 33 || [[Weezing DS033|Weezing]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 34 || [[Castform DS034|Castform]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 35 || [[Ditto DS035|Ditto]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 36 || [[Ditto DS036|Ditto]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 37 || [[Ditto DS037|Ditto]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 38 || [[Ditto DS038|Ditto]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 39 || [[Ditto DS039|Ditto]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 40 || [[Ditto DS040|Ditto]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 41 || [[Dragonair DS041|Dragonair δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 42 || [[Dragonair DS042|Dragonair ō]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 43 || [[Golbat DS043|Golbat]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 44 || [[Hariyama DS044|Hariyama]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 45 || [[Illumise DS045|Illumise]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 46 || [[Kakuna DS046|Kakuna]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 47 || [[Kirlia DS047|Kirlia]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 48 || [[Magneton DS048|Magneton]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 49 || [[Metang DS049|Metang δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 50 || [[Persian DS050|Persian]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 51 || [[Pupitar DS051|Pupitar δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 52 || [[Rapidash DS052|Rapidash]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 53 || [[Shelgon DS053|Shelgon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 54 || [[Shelgon DS054|Shelgon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 55 || [[Skarmory DS055|Skarmory]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 56 || [[Volbeat DS056|Volbeat]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 57 || [[Bagon DS0|57Bagon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 58 || [[Bagon DS058|Bagon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 59 || [[Beldum DS059|Beldum δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 60 || [[Cubone DS060|Cubone]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 61 || [[Ditto DS061|Ditto]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 62 || [[Ditto DS062|Ditto]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 63 || [[Ditto DS063|Ditto]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 64 || [[Ditto DS064|Ditto]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 65 || [[Dratini DS065|Dratini δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 66 || [[Dratini DS066|Dratini δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 67 || [[Drowzee DS067|Drowzee]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 68 || [[Eevee DS068|Eevee]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 69 || [[Eevee DS069|Eevee]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 70 || [[Holon Magnemite DS070|Holon's Magnemite]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 71 || [[Holon Voltorb DS071|Holon's Voltorb]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 72 || [[Koffing DS072|Koffing]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 73 || [[Larvitar DS073|Larvitar δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 74 || [[Magnemite DS074|Magnemite]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 75 || [[Makuhita DS075|Makuhita]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 76 || [[Marill DS076|Marill]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 77 || [[Meowth DS077|Meowth]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 78 || [[Ponyta DS078|Ponyta]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 79 || [[Poochyena DS079|Poochyena]] || [[Image:dark-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 80 || [[Porygon DS080|Porygon]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 81 || [[Ralts DS081|Ralts]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 82 || [[Sandshrew DS082|Sandshrew]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 83 || [[Slowpoke DS083|Slowpoke]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 84 || [[Staryu DS084|Staryu]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 85 || [[Staryu DS085|Staryu]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 86 || [[Tailow DS086|Taillow]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 87 || [[Weedle DS087|Weedle]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 88 || [[Zubat DS088|Zubat]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 89 || [[Dual Ball (TCG)|Dual Ball]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 90 || [[Great Ball (TCG)|Great Ball]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 91 || [[Holon Farmer (TCG)|Holon Farmer]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 92 || [[Holon Lass (TCG)|Holon Lass]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 93 || [[Holon Mentor (TCG)|Holon Mentor]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 94 || [[Holon Research Tower (TCG)|Holon Research Tower]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 95 || [[Holon Researcher (TCG)|Holon Researcher]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 96 || [[Holon Ruins (TCG)|Holon Ruins]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 97 || [[Holon Scientist (TCG)|Holon Scientist]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 98 || [[Holon Transciever (TCG)|Holon Transciever]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 99 || [[Master Ball (TCG)|Master Ball]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 100 || [[Super Scoop Up (TCG)|Super Scoop Up]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 100 || [[Potion (TCG)|Potion]] || || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 100 || [[Switch (TCG)|Switch]] || || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 103 || [[Darkness Energy (TCG)|Darkness Energy]] || || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 104 || [[Holon Energy FF (TCG)|Holon Energy FF]] || || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 105 || [[Holon Energy GL (TCG)|Holon Energy GL]] || || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 106 || [[Holon Energy WP (TCG)|Holon Energy WP]] || || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 107 || [[Metal Energy (TCG)|Metal Energy]] || || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 108 || [[Flareon DS108 (TCG)|Flareon ex]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_srare.gif]] | |||
|- | |||
| 109 || [[Jolteon DS109 (TCG)|Jolteon ex]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_srare.gif]] | |||
|- | |||
| 110 || [[Vaporeon DS110 (TCG)|Vaporeon ex]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_srare.gif]] | |||
|- | |||
| 111 || [[Groudon DS111 (TCG)|Groudon ☆]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_ssrare.gif]] | |||
|- | |||
| 112 || [[Kyogre DS112 (TCG)|Kyogre ☆]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_ssrare.gif]] | |||
|- | |||
| 113 || [[Metagross DS113 (TCG)|Metagross ☆]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_ssrare.gif]] | |||
|- | |||
| 114 || [[Azumarill DS114 (TCG)|Azumarill]] || [[Image:water-attack.png]] || | |||
|} | |||
==Japan== | ==Japan== | ||
===Main set=== | ===Main set=== | ||
# [[Weedle | {| {{graytable}} | ||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| 1 || [[Weedle DS087|Weedle]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 2 || [[Kakuna DS046|Kakuna]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 3 || [[Zubat DS088|Zubat]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 4 || [[Golbat DS043|Golbat]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 5 || [[Koffing DS072|Koffing]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 6 || [[Weezing DS033|Weezing]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 7 || [[Ditto DS036|Ditto]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 8 || [[Volbeat DS056|Volbeat]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 9 || [[Illumise DS045|Illumise]] || [[Image:grass-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 10 || [[Beedrill DS001|Beedrill δ]] || [[Image:grass-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 11 || [[Crobat DS002|Crobat δ]] || [[Image:grass-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 12 || [[Ditto DS037|Ditto]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 13 || [[Larvitar DS073|Larvitar δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 14 || [[Pupitar DS051|Pupitar δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 15 || [[Bagon DS058|Bagon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 16 || [[Shelgon DS054|Shelgon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 17 || [[Sunny Castform DS031|Sunny Castform]] || [[Image:fire-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 18 || [[Flareon DS005|Flareon δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 19 || [[Mewtwo DS012|Mewtwo δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 20 || [[Salamence DS014|Salamence δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 21 || [[Tyranitar DS016|Tyranitar δ]] || [[Image:fire-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 22 || [[Slowpoke DS083|Slowpoke]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 23 || [[Staryu DS085|Staryu]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 24 || [[Ditto DS040|Ditto]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 25 || [[Slowking DS0|Slowking]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 26 || [[Rain Castform DS026|Rain Castform]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 27 || [[Snow-Cloud Castform DS0|Snow-Cloud Castform]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 28 || [[Kyogre DS112 (TCG)|Kyogre ☆]] || [[Image:water-attack.png]] || [[Image: rare_ssrare.gif]] | |||
|- | |||
| 29 || [[Starmie DS015|Starmie δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 30 || [[Vaporeon DS018|Vaporeon δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 31 || [[Holon Voltorb DS071|Holon's Voltorb]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 32 || [[ Holon Electrode DS021|Holon's Electrode]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 33 || [[Ditto DS039|Ditto]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 34 || [[Dratini DS066|Dratini δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 35 || [[Dragonair DS042|Dragonair ō]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 36 || [[Beldum DS059|Beldum δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 37 || [[Metang DS049|Metang δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 38 || [[Jolteon DS007|Jolteon δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 39 || [[Dragonite DS003|Dragonite δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 40 || [[Metagross DS011|Metagross δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 41 || [[Latias DS008|Latias δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 42 || [[Latios DS009|Latios δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 43 || [[Rayquaza DS013|Rayquaza δ]] || [[Image:lightning-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 44 || [[Drowzee DS067|Drowzee]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 45 || [[ Hypno DS023|Hypno]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 46 || [[Ditto DS038|Ditto]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 47 || [[Ralts DS081|Ralts]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 48 || [[Kirlia DS047|Kirlia]] || [[Image:physic-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 49 || [[Espeon DS004|Espeon δ]] || [[Image:Physic-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 50 || [[Gardevoir DS006|Gardevoir δ]] || [[Image:Physic-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 51 || [[Sandshrew DS082|Sandshrew]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 52 || [[Cubone DS060|Cubone]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 53 || [[Ditto DS062|Ditto]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 54 || [[Makuhita DS075|Makuhita]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 55 || [[Hariyama DS044|Hariyama]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 56 || [[Groudon DS111 (TCG)|Groudon ☆]] || [[Image:fighting-attack.png]] || [[Image: rare_ssrare.gif]] | |||
|- | |||
| 57 || [[Sandslash DS027|Sandslash δ]] || [[Image:fighting-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 58 || [[Marowak DS010|Marowak δ]] || [[Image:fighting-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 59 || [[Meowth DS077|Meowth]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 60 || [[Persian DS050|Persian]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 61 || [[Ditto DS035|Ditto]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 62 || [[Porygon DS080|Porygon]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 63 || [[Porygon2 DS025|Porygon2]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 64 || [[Tailow DS086|Taillow]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 65 || [[Swellow DS032|Swellow]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 66 || [[Azurill DS020|Azurill]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 67 || [[Castform DS034|Castform]] || [[Image:colorless-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 68 || [[Poochyena DS079|Poochyena]] || [[Image:dark-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 69 || [[Umbreon DS017|Umbreon δ]] || [[Image:dark-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 70 || [[Mightyena DS024|Mightyena δ]] || [[Image:dark-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 71 || [[Holon Magnemite DS070|Holon's Magnemite]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 72 || [[ Holon Magneton DS022|Holon's Magneton]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_rare.gif]] | |||
|- | |||
| 73 || [[Eevee DS068|Eevee]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_com.gif]] | |||
|- | |||
| 74 || [[Skarmory DS055|Skarmory]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 75 || [[Metagross DS113 (TCG)|Metagross ☆]] || [[Image:metal-attack.png]] || [[Image: rare_ssrare.gif]] | |||
|- | |||
| 76 || [[Holon Transciever (TCG)|Holon Transciever]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 77 || [[Holon Scientist (TCG)|Holon Scientist]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 78 || [[Holon Research Tower (TCG)|Holon Research Tower]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 79 || [[Holon Mentor (TCG)|Holon Mentor]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 80 || [[Holon Farmer (TCG)|Holon Farmer]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 81 || [[Holon Lass (TCG)|Holon Lass]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 82 || [[Holon Researcher (TCG)|Holon Researcher]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 83 || [[Holon Ruins (TCG)|Holon Ruins]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 84 || [[Holon Energy GL (TCG)|Holon Energy GL]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 85 || [[Holon Energy FF (TCG)|Holon Energy FF]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|- | |||
| 86 || [[Holon Energy WP (TCG)|Holon Energy WP]] || || [[Image: rare_uncom.gif]] | |||
|} | |||
===Water half-deck half=== | ===Water half-deck half=== | ||
# [[Staryu | {| {{graytable}} | ||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| 1 || [[Staryu DS084|Staryu]] || [[Image:water-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 2 || [[Ditto DS064|Ditto]] || [[Image:water-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 3 || [[Vaporeon DS110 (TCG)|Vaporeon ex]] || [[Image:water-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 4 || [[Marill DS076|Marill]] || [[Image:water-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 5 || [[Starmie DS030|Starmie δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 6 || [[Azumarill DS019|Azumarill δ]] || [[Image:water-attack.png]][[Image:metal-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 7 || [[Eevee DS069|Eevee]] || [[Image:colorless-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 8 || [[Potion (TCG)|Potion]] || || | |||
|- | |||
| 9 || [[Master Ball (TCG)|Master Ball]] || || | |||
|- | |||
| 10 || [[Holon Scientist (TCG)|Holon Scientist]] || || | |||
|- | |||
| 11 || [[Water Energy (TCG)|Water Energy]] || || | |||
|- | |||
| 12 || [[Water Energy (TCG)|Water Energy]] || || | |||
|- | |||
| 13 || [[Water Energy (TCG)|Water Energy]] || || | |||
|- | |||
| 14 || [[Water Energy (TCG)|Water Energy]] || || | |||
|- | |||
| 15 || [[Holon Energy WP (TCG)|Holon Energy WP]] || || | |||
|} | |||
===Lightning half-deck half=== | ===Lightning half-deck half=== | ||
# [[Magnemite | {| {{graytable}} | ||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| 1 || [[Magnemite DS074|Magnemite]] || [[Image:lightning-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 2 || [[Magneton DS048|Magneton]] || [[Image:lightning-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 3 || [[Ditto DS063|Ditto]] || [[Image:lightning-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 4 || [[Jolteon DS109 (TCG)|Jolteon ex]] || [[Image:lightning-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 5 || [[Dratini DS065|Dratini δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 6 || [[Dragonair DS041|Dragonair δ]] || [[Image:lightning-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 7 || [[Eevee DS069|Eevee]] || [[Image:colorless-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 8 || [[Great Ball (TCG)|Great Ball]] || || | |||
|- | |||
| 9 || [[Super Scoop Up (TCG)|Super Scoop Up]] || || | |||
|- | |||
| 10 || [[Holon Scientist (TCG)|Holon Scientist]] || || | |||
|- | |||
| 11 || [[Lightning Energy (TCG)|Lightning Energy]] || || | |||
|- | |||
| 12 || [[Lightning Energy (TCG)|Lightning Energy]] || || | |||
|- | |||
| 13 || [[Lightning Energy (TCG)|Lightning Energy]] || || | |||
|- | |||
| 14 || [[Lightning Energy (TCG)|Lightning Energy]] || || | |||
|- | |||
| 15 || [[Holon Energy GL (TCG)|Holon Energy GL]] || || | |||
|} | |||
===Fire half-deck half=== | ===Fire half-deck half=== | ||
# [[Ponyta | {| {{graytable}} | ||
|- style="background: #eaeaea;" | |||
!No. | |||
!Card Name | |||
!Type | |||
!Rarity | |||
|- | |||
| 1 || [[Ponyta DS078|Ponyta]] || [[Image:fire-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 2 || [[Rapidash DS052|Rapidash]] || [[Image:fire-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 3 || [[Ditto DS061|Ditto]] || [[Image:fire-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 4 || [[Flareon DS108 (TCG)|Flareon ex]] || [[Image:fire-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 5 || [[Bagon DS0|57Bagon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 6 || [[Shelgon DS053|Shelgon δ]] || [[Image:fire-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 7 || [[Eevee DS069|Eevee]] || [[Image:colorless-attack.png]] || | |||
|- | |||
| 8 || [[Dual Ball (TCG)|Dual Ball]] || || | |||
|- | |||
| 9 || [[Switch (TCG)|Switch]] || || | |||
|- | |||
| 10 || [[Holon Scientist (TCG)|Holon Scientist]] || || | |||
|- | |||
| 11 || [[Fire Energy (TCG)|Fire Energy]] || || | |||
|- | |||
| 12 || [[Fire Energy (TCG)|Fire Energy]] || || | |||
|- | |||
| 13 || [[Fire Energy (TCG)|Fire Energy]] || || | |||
|- | |||
| 14 || [[Fire Energy (TCG)|Fire Energy]] || || | |||
|- | |||
| 15 || [[Holon Energy FF (TCG)|Holon Energy FF]] || || | |||
|} | |||
{{TCG Expansions}} | {{TCG Expansions}} | ||
[[Category:TCG expansion sets]] | [[Category:TCG expansion sets]] |
edits