19,673
edits
No edit summary |
(update template) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| align="center" | {| align="center" width="75%" style="background: #0FC1BB; -moz-border-radius: 1em; border: 5px solid #C80815;" colspan=16 | ||
|- | |- align="center" | ||
| colspan="16" | '''[[Gym Leader|{{color|C80815|Gym Leaders}}]] {{color|C80815|of the}} [[Kanto|{{color|C80815|Kanto region}}]]''' | |||
|- | |- align="center" | ||
| colspan="16" | <small>'''[[Pokémon Ruby and Sapphire Versions|{{color|C80815|Ruby and Sapphire}}]]'''</small> | |||
|- align="center" style=" | |- align="center" | ||
| [[Image:Stonebadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{rock color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Stonebadge.png|30px]]<br>[[Roxanne]] <small>of<br> [[Rustboro City]]</small> | ||
| [[Image:Knucklebadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{fighting color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Knucklebadge.png|30px]]<br>[[Brawly]] <small>of<br> [[Dewford Town]]</small> | ||
| [[Image:Dynamobadge.png|20px | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{electric color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Dynamobadge.png|20px]]<br>[[Wattson]] <small>of<br> [[Mauville City]]</small> | ||
| [[Image:Heatbadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{fire color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Heatbadge.png|30px]]<br>[[Flannery]] <small>of<br> [[Lavaridge Town]]</small> | ||
| [[Image:Balancebadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| style="background: #{{normal color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Balancebadge.png|30px]]<br>[[Norman]] <small>of<br> [[Petalburg City]]</small> | |||
| rowspan="2" | | |||
| style="background: #{{flying color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Featherbadge.png|30px]]<br>[[Winona]] <small>of<br> [[Fortree City]]</small> | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{psychic color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Mindbadge.png|30px]]<br>[[Tate and Liza]] <small>of<br> [[Mossdeep City]]</small> | ||
| | | rowspan="2" | | ||
| style="background: #{{water color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Rainbadge.png|20px]]<br>[[Wallace]] <small>of<br> [[Sootopolis City]]</small> | |||
| [[ | |- align="center" | ||
| colspan="16" | <small>'''[[Pokémon Emerald Version|{{color|C80815|Emerald}}]]'''</small> | |||
|- align="center" | |||
| [[ | | rowspan="2" | | ||
| style="background: #{{rock color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Stonebadge.png|30px]]<br>[[Roxanne]] <small>of<br> [[Rustboro City]]</small> | |||
| | | rowspan="2" | | ||
| [[ | | style="background: #{{fighting color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Knucklebadge.png|30px]]<br>[[Brawly]] <small>of<br> [[Dewford Town]]</small> | ||
| rowspan="2" | | |||
|- | | style="background: #{{electric color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Dynamobadge.png|20px]]<br>[[Wattson]] <small>of<br> [[Mauville City]]</small> | ||
| rowspan="2" | | |||
|- align="center" style=" | | style="background: #{{fire color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Heatbadge.png|30px]]<br>[[Flannery]] <small>of<br> [[Lavaridge Town]]</small> | ||
| [[Image:Stonebadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{normal color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Balancebadge.png|30px]]<br>[[Norman]] <small>of<br> [[Petalburg City]]</small> | ||
| [[Image:Knucklebadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{flying color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Featherbadge.png|30px]]<br>[[Winona]] <small>of<br> [[Fortree City]]</small> | ||
| [[Image:Dynamobadge.png|20px | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{psychic color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Mindbadge.png|30px]]<br>[[Tate and Liza]] <small>of<br> [[Mossdeep City]]</small> | ||
| [[Image:Heatbadge.png| | | rowspan="2" | | ||
| rowspan="2" | | | style="background: #{{water color light}}; -moz-border-radius: 1em;" | [[Image:Rainbadge.png|20px]]<br>[[Wallace]] <small>of<br> [[Sootopolis City]]</small> | ||
| [[Image:Balancebadge.png| | |} <includeonly>[[Category:Gym Leaders]] [[Category:Game characters]] [[Category:Manga characters]]</includeonly><noinclude>[[Category:Gym Leaders navigation templates]]</noinclude> | ||
| rowspan="2" | | |||
| | |||
| [[ | |||
| [[ | |||
| [[ | |||
|} <includeonly>[[Category:Gym Leaders]] [[Category:Game characters]]</includeonly><noinclude>[[Category:Gym Leaders navigation templates]]</noinclude> |
edits