85
edits
No edit summary |
|||
Line 51: | Line 51: | ||
! colspan=2 valign="center" |Moves | ! colspan=2 valign="center" |Moves | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| rowspan=4 | [[Image: | | rowspan=4 | [[Image:012.png]]<br>{{p|Butterfree}}♂, <small>[[Level|Lv.]]</small>31<br>{{ic|Bug}} {{ic|Flying}} | ||
| rowspan=4 | [[ | | rowspan=4 | [[Viridian City]]<br>Met at Lv. 27 | ||
|'''{{m|Aerial Ace}}''' | |'''{{m|Aerial Ace}}''' | ||
|{{ic|Flying}} | |{{ic|Flying}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|SolarBeam}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Grass}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Air Cutter}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Flying}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m|Steel Wing}} | |{{m|Steel Wing}} | ||
Line 67: | Line 67: | ||
|colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | |colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| rowspan=4 | [[Image: | | rowspan=4 | [[Image:143.png]]<br>{{p|Snorlax}}♂, <small>[[Level|Lv.]]</small>33<br>{{ic|Rock}} {{ic|Steel}} | ||
| rowspan=4 | [[ | | rowspan=4 | [[Vermilion City]]<br>Met at Lv. 30 | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Metronome}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Normal}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Hammer Arm}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Fighting}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Hyper Beam}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Normal}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Tackle}} | ||
|{{ic|Normal}} | |{{ic|Normal}} | ||
|- | |- | ||
Line 99: | Line 99: | ||
|colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | |colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| rowspan=4 | [[Image: | | rowspan=4 | [[Image:055.png]]<br>{{p|Golduck}}♂, <small>[[Level|Lv.]]</small>35<br>{{ic|Water}} | ||
| rowspan=4 | [[ | | rowspan=4 | [[]]<br>Met at Lv. 27 | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Aqua Jet}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Water}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Water Pulse}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Water}} | ||
|- align="center" | |||
|{{m|Water Gun}} | |||
|{{ic|Water}} | |||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |'''{{m|Zen Headbutt}}''' | ||
|{{ic|Psychic}} | |{{ic|Psychic}} | ||
|- | |- | ||
|colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | |colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| rowspan=4 | [[Image: | | rowspan=4 | [[Image:126.png]]<br>{{p|Magmar}}♂, <small>[[Level|Lv.]]</small>26<br>{{ic|Dark}} | ||
| rowspan=4 | [[Route 120]] <br>Met at Lv. 21 | | rowspan=4 | [[Route 120]] <br>Met at Lv. 21 | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Fire Punch}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Fire}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Fire Spin}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Fire}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Brick Break}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Fighting}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Overheat}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Fire}} | ||
|- | |- | ||
|colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | |colspan="6" style="background: #C0C0C0;" | | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| rowspan=4 | [[Image: | | rowspan=4 | [[Image:Spr_4p_448.png]]<br>{{p|Lucario}}♂, <small>[[Level|Lv.]]</small>48<br>{{ic|Normal}} | ||
| rowspan=4 | [[Weather Institute]]<br>Met at Lv. | | rowspan=4 | [[Weather Institute]]<br>Met at Lv.25 | ||
|{{m| | |{{m|Force Palm}} | ||
|{{ic| | |{{ic|Fighting}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Metal Claw}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Steel}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|{{m| | |{{m|Blaze Kick}} | ||
|{{ic|Fire}} | |{{ic|Fire}} | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''{{m| | |'''{{m|Aura Sphere}}''' | ||
|{{ic| | |{{ic|Fighting}} | ||
|} | |} |
edits