14,206
edits
m (→Current Team) |
|||
Line 293: | Line 293: | ||
| Roose | | Roose | ||
| ♂ | | ♂ | ||
| | | Bashful | ||
| {{A|Blaze}} | | {{A|Blaze}} | ||
|- | |- | ||
Line 299: | Line 299: | ||
| Terp | | Terp | ||
| ♂ | | ♂ | ||
| | | Jolly | ||
| {{A|Torrent}} | | {{A|Torrent}} | ||
|- | |- | ||
Line 305: | Line 305: | ||
| Rockbot | | Rockbot | ||
| N/A | | N/A | ||
| | | Modest | ||
| {{A|Clear Body}} | | {{A|Clear Body}} | ||
|- | |- | ||
Line 311: | Line 311: | ||
| Icebot | | Icebot | ||
| N/A | | N/A | ||
| | | Bashful | ||
| {{A|Clear Body}} | | {{A|Clear Body}} | ||
|- | |- | ||
Line 317: | Line 317: | ||
| Steelbot | | Steelbot | ||
| N/A | | N/A | ||
| | | Docile | ||
| {{A|Clear Body}} | | {{A|Clear Body}} | ||
|- | |- | ||
Line 323: | Line 323: | ||
| Gig | | Gig | ||
| N/A | | N/A | ||
| | | Hasty | ||
| {{A|Slow Start}} | | {{A|Slow Start}} | ||
|- | |- | ||
Line 329: | Line 329: | ||
| Goku | | Goku | ||
| N/A | | N/A | ||
| | | Gentle | ||
| {{A|Pressure}} | | {{A|Pressure}} | ||
|- | |- | ||
Line 335: | Line 335: | ||
| Ray | | Ray | ||
| N\A | | N\A | ||
| | | Adamant | ||
| {{A|Air Lock}} | | {{A|Air Lock}} | ||
|- | |||
| [[Image:326.png|Grumpig]]<br>{{P|Grumpig}} | |||
| Petunia | |||
| ♀ | |||
| Careful | |||
| {{A|Thick Fat}} | |||
|} | |} | ||
... and others for Pokédex purposes. | ... and others for Pokédex purposes. |
edits