223
edits
mNo edit summary |
Spinner008 (talk | contribs) |
||
Line 36: | Line 36: | ||
==Pokémon== | ==Pokémon== | ||
===Generation I=== | ===Generation I=== | ||
{| border=1 width=350px style="background: #fff; border:1px solid #999; border-collapse:collapse;" | {| border=1 width=350px style="background: #fff; border:1px solid #999; border-collapse:collapse;" | ||
|- style="background: #{{RouteInfo/waterdark}};" | |- style="background: #{{RouteInfo/waterdark}};" | ||
Line 52: | Line 43: | ||
! width=27% | Levels | ! width=27% | Levels | ||
! width=10% | Rate | ! width=10% | Rate | ||
|- | |||
| align="center" | {{p|Tentacool}} | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokémon Yellow|Y]] | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 20 | |||
| align="center" | 40% | |||
|- | |||
| align="center" | {{p|Tentacruel}} | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokémon Yellow|Y]] | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 20-40 | |||
| align="center" | 40% | |||
|- | |||
| align="center" | {{p|Shellder}} | |||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | |||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 15 | |||
| align="center" | 25% | |||
|- | |||
| align="center" | {{p|Horsea}} | |||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | |||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 15 | |||
| align="center" | 25% | |||
|- | |||
| align="center" | {{p|Goldeen}} | |||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | |||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 15 | |||
| align="center" | 25% | |||
|- | |||
| align="center" rowspan=2 | {{p|Staryu}} | |||
| align="center" width=6% style="background: #fcc;" | [[Pokémon Red and Blue|R]] | |||
| align="center" width=6% style="background: #ccf;" | [[Pokémon Red and Blue|B]] | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 15 | |||
| align="center" | 25% | |||
|- | |||
| align="center" | | |||
| align="center" | | |||
| align="center" width=6% style="background: #ffc;" | [[Pokémon Yellow|Y]] | |||
| align="center" | Fishing | |||
| align="center" | 30 | |||
| align="center" | 20% | |||
|- | |- | ||
| align="center" | {{p|Tentacool}} | | align="center" | {{p|Tentacool}} |
edits