413
edits
Teganrose1 (talk | contribs) (→Items) |
Teganrose1 (talk | contribs) |
||
Line 394: | Line 394: | ||
| 8.07% || 7.20% | | 8.07% || 7.20% | ||
|} | |} | ||
===Generation VIII=== | |||
{{incomplete|section|needs percentages}} | |||
'''Note''': The % are rough estimates. | |||
{| class="roundy sortable" style="text-align: center; background: #{{ghost color}}; border: 3px solid #{{ghost color dark}}" | |||
|- | |||
! class="unsortable" style="background: #{{ghost color light}}; {{roundytl|5px}}" | Image | |||
! style="background-color: #{{ghost color light}}" | {{color2|000|Dungeon tile|Trap}} | |||
! style="background-color: #{{ghost color light}}; {{roundytr|5px}}" data-sort-type="number" | Floor 1-14 | |||
|- | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Apple_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Apple Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Grudge_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Grudge Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Pokémon_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Pokémon Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:PP_Leech_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''PP Leech Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Random_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Random Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Seal_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Seal Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Spin_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Spin Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Sticky_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Sticky Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Summon_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Summon Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Warp_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
|'''Warp Trap''' | |||
| ? % | |||
|} | |||
==Other encounters== | ==Other encounters== | ||
===Generation III=== | ===Generation III=== |
edits