413
edits
Teganrose1 (talk | contribs) (→Items) |
Teganrose1 (talk | contribs) |
||
Line 763: | Line 763: | ||
| 2.71% || 2.78% || 3.55% || 3.45% || 3.43% || 3.38% || 3.50% || 3.40% || — | | 2.71% || 2.78% || 3.55% || 3.45% || 3.43% || 3.38% || 3.50% || 3.40% || — | ||
|} | |} | ||
===Generation VIII=== | |||
{{incomplete|section|needs percentages}} | |||
'''Note''': The % are rough estimates. | |||
{| class="roundy sortable" style="text-align: center; background: #{{steel color}}; border: 3px solid #{{psychic color dark}}" | |||
|- | |||
! class="unsortable" style="background: #{{steel color light}}; {{roundytl|5px}}" | Image | |||
! style="background-color: #{{steel color light}}" | {{color2|000|Dungeon tile|Trap}} | |||
! style="background-color: #{{steel color light}}; {{roundytr|5px}}" data-sort-type="number" | Floor 1-27? | |||
|- | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Apple_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Apple Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Big Blast_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Big Blast Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Blast_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Blast Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Grudge_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Grudge Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Gust_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Gust Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Hunger_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Hunger Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Mud_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Mud Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Poison_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Poison Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:PP_Leech_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''PP Leech Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Random_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Random Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Seal_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Seal Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Sticky_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Sticky Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Slow_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Slow Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Slumber_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Slumber Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Spiky_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
|'''Spiky Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Spin_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Spin Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Summon_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Summon Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Trip_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
| '''Trip Trap''' | |||
| ? % | |||
|- style="background: #FFF" | |||
|[[File:Warp_Trap_artwork_RTDX.png|50px]] | |||
|'''Warp Trap''' | |||
| ? % | |||
|} | |||
==Other encounters== | ==Other encounters== | ||
===Generation III=== | ===Generation III=== |
edits