19,835
edits
m (→Gameplay and card mechanic changes: add type shift) |
|||
Line 173: | Line 173: | ||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | | style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| rowspan= | | rowspan=5|'''Minor Release''' | ||
| {{TCG|ex Starter Sets|ex Starter Set Sprigatito & Lucario ex}}<br>{{TCG|ex Starter Sets|ex Starter Set Fuecoco & Ampharos ex}}<br>{{TCG|ex Starter Sets|ex Starter Set Quaxly & Mimikyu ex}} | | {{TCG|ex Starter Sets|ex Starter Set Sprigatito & Lucario ex}}<br>{{TCG|ex Starter Sets|ex Starter Set Fuecoco & Ampharos ex}}<br>{{TCG|ex Starter Sets|ex Starter Set Quaxly & Mimikyu ex}} | ||
| [[File:ExStarterSetGrassSetSymbol.png|40px]]<br>[[File:ExStarterSetFireSetSymbol.png|40px]]<br>[[File:ExStarterSetWaterSetSymbol.png|40px]] | | [[File:ExStarterSetGrassSetSymbol.png|40px]]<br>[[File:ExStarterSetFireSetSymbol.png|40px]]<br>[[File:ExStarterSetWaterSetSymbol.png|40px]] | ||
Line 214: | Line 214: | ||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | | style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| | | {{TCG|Ruler of the Black Flame Deck Build Box}} | ||
| [[File:SetSymbolSVF.png|40px]] | |||
| '''<span style="font-size:50%;">SV</span>F''' | |||
| style="background:#C6EFCE; color:#006100"|✔ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| '''Promotional Set''' | |||
| {{TCG|ex Special Set}} | | {{TCG|ex Special Set}} | ||
| [[File:SetSymbolSVP1.png|40px]] | | [[File:SetSymbolSVP1.png|40px]] | ||
Line 220: | Line 230: | ||
| style="background:#C6EFCE; color:#006100"|✔ | | style="background:#C6EFCE; color:#006100"|✔ | ||
| style="background:#C6EFCE; color:#006100"|✔ | | style="background:#C6EFCE; color:#006100"|✔ | ||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| class=roundybl|'''Other Releases''' | |||
| {{TCG|2023 World Championships Yokohama Deck: Pikachu}} | |||
| [[File:SetSymbolWCS23.png|40px]] | |||
| '''WCS23''' | |||
| style="background:#C6EFCE; color:#006100"|✔ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | |||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | | style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | ||
| style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ | | style="background:#FFC7CE; color:#9C0006"|✘ |