30,429
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 18: | Line 18: | ||
| 005 || {{p|Charmeleon}} || [[File:Ash Charmeleon.png|250px]] || [[JN136]] | | 005 || {{p|Charmeleon}} || [[File:Ash Charmeleon.png|250px]] || [[JN136]] | ||
|- | |- | ||
| 006 || {{p|Charizard}} || [[File:Friede Charizard.png|250px]] || [[ | | 006 || {{p|Charizard}} || [[File:Friede Charizard.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 007 || {{p|Squirtle}} || [[File:Ash Squirtle.png|250px]] || [[HZ005]] | | 007 || {{p|Squirtle}} || [[File:Ash Squirtle.png|250px]] || [[HZ005]] | ||
Line 56: | Line 56: | ||
| 024 || {{p|Arbok}} || [[File:Arbok anime.png|250px]] || [[JN145]] | | 024 || {{p|Arbok}} || [[File:Arbok anime.png|250px]] || [[JN145]] | ||
|- | |- | ||
| 025 || {{p|Pikachu}} || [[File:Friede Captain Pikachu.png|250px]] || [[ | | 025 || {{p|Pikachu}} || [[File:Friede Captain Pikachu.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 026 || {{p|Raichu}} || [[File:Goh Raichu.png|250px]] || [[JN142]] | | 026 || {{p|Raichu}} || [[File:Goh Raichu.png|250px]] || [[JN142]] | ||
Line 124: | Line 124: | ||
| 058 || {{p|Growlithe}} || [[File:Officer Jenny Growlithe.png|250px]] || [[JN144]] | | 058 || {{p|Growlithe}} || [[File:Officer Jenny Growlithe.png|250px]] || [[JN144]] | ||
|- | |- | ||
| 059 || {{p|Arcanine}} || [[File:Gary Arcanine.png|250px]] || [[ | | 059 || {{p|Arcanine}} || [[File:Gary Arcanine.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 060 || {{p|Poliwag}} || [[File:Poliwag anime.png|250px]] || [[JN147]] | | 060 || {{p|Poliwag}} || [[File:Poliwag anime.png|250px]] || [[JN147]] | ||
Line 232: | Line 232: | ||
| 112 || {{p|Rhydon}} || [[File:Zir Rhydon.png|250px]] || [[HZ005]] | | 112 || {{p|Rhydon}} || [[File:Zir Rhydon.png|250px]] || [[HZ005]] | ||
|- | |- | ||
| 113 || {{p|Chansey}} || [[File:Mollie Chansey.png|250px]] || [[ | | 113 || {{p|Chansey}} || [[File:Mollie Chansey.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 114 || {{p|Tangela}} || [[File:Tangela anime.png|250px]] || [[JN136]] | | 114 || {{p|Tangela}} || [[File:Tangela anime.png|250px]] || [[JN136]] | ||
Line 262: | Line 262: | ||
| 127 || {{p|Pinsir}} || [[File:Goh Pinsir.png|250px]] || [[JN136]] | | 127 || {{p|Pinsir}} || [[File:Goh Pinsir.png|250px]] || [[JN136]] | ||
|- | |- | ||
| 128 || {{p|Tauros}} || [[File:Hayden Tauros.png|250px]] || [[ | | 128 || {{p|Tauros}} || [[File:Hayden Tauros.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 129 || {{p|Magikarp}} || [[File:Goh Magikarp.png|250px]] || [[HZ003]] | | 129 || {{p|Magikarp}} || [[File:Goh Magikarp.png|250px]] || [[HZ003]] | ||
Line 380: | Line 380: | ||
| 186 || {{p|Politoed}} || [[File:Misty Politoed.png|250px]] || [[JN141]] | | 186 || {{p|Politoed}} || [[File:Misty Politoed.png|250px]] || [[JN141]] | ||
|- | |- | ||
| 187 || {{p|Hoppip}} || [[File:Hoppip anime.png|250px]] || [[ | | 187 || {{p|Hoppip}} || [[File:Hoppip anime.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 188 || {{p|Skiploom}} || [[File:Skiploom anime.png|250px]] || [[ | | 188 || {{p|Skiploom}} || [[File:Skiploom anime.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 189 || {{p|Jumpluff}} || [[File:Ramos Jumpluff.png|250px]] || [[ | | 189 || {{p|Jumpluff}} || [[File:Ramos Jumpluff.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 190 || {{p|Aipom}} || [[File:Ash Aipom.png|250px]] || [[JN146]] | | 190 || {{p|Aipom}} || [[File:Ash Aipom.png|250px]] || [[JN146]] | ||
Line 482: | Line 482: | ||
| 238 || {{p|Smoochum}} || [[File:Smoochum anime.png|250px]] || [[JN030]] | | 238 || {{p|Smoochum}} || [[File:Smoochum anime.png|250px]] || [[JN030]] | ||
|- | |- | ||
| 239 || {{p|Elekid}} || [[File:Orla Elekid.png|250px]] || [[ | | 239 || {{p|Elekid}} || [[File:Orla Elekid.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 240 || {{p|Magby}} || [[File:Roland Magby.png|250px]] || [[JN110]] | | 240 || {{p|Magby}} || [[File:Roland Magby.png|250px]] || [[JN110]] | ||
Line 756: | Line 756: | ||
| 375 || {{p|Metang}} || [[File:Sophocles Metang.png|250px]] || [[SM146]] | | 375 || {{p|Metang}} || [[File:Sophocles Metang.png|250px]] || [[SM146]] | ||
|- | |- | ||
| 376 || {{p|Metagross}} || [[File:Orla Metagross.png|250px]] || [[ | | 376 || {{p|Metagross}} || [[File:Orla Metagross.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 377 || {{p|Regirock}} || [[File:Brandon Regirock.png|250px]] || [[JN113]] | | 377 || {{p|Regirock}} || [[File:Brandon Regirock.png|250px]] || [[JN113]] | ||
Line 880: | Line 880: | ||
| 437 || {{p|Bronzong}} || [[File:Lucian Bronzong.png|250px]] || [[DP182]] | | 437 || {{p|Bronzong}} || [[File:Lucian Bronzong.png|250px]] || [[DP182]] | ||
|- | |- | ||
| 438 || {{p|Bonsly}} || [[File:Bonsly anime.png|250px]] || [[ | | 438 || {{p|Bonsly}} || [[File:Bonsly anime.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 439 || {{p|Mime Jr.}} || [[File:Professor Amaranth Mime Jr.png|250px]] || [[JN145]] | | 439 || {{p|Mime Jr.}} || [[File:Professor Amaranth Mime Jr.png|250px]] || [[JN145]] | ||
Line 960: | Line 960: | ||
| 478 || {{p|Froslass}} || [[File:Paul Froslass.png|250px]] || [[SM118]] | | 478 || {{p|Froslass}} || [[File:Paul Froslass.png|250px]] || [[SM118]] | ||
|- | |- | ||
| 479 || {{p|Rotom}} || [[File:Volkner Fan Rotom.png|250px]] || [[ | | 479 || {{p|Rotom}} || [[File:Volkner Fan Rotom.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 480 || {{p|Uxie}} || [[File:Uxie anime.png|250px]] || [[DP152]] | | 480 || {{p|Uxie}} || [[File:Uxie anime.png|250px]] || [[DP152]] | ||
Line 1,002: | Line 1,002: | ||
| 500 || {{p|Emboar}} || [[File:Bianca Emboar.png|250px]] || [[BW104]] | | 500 || {{p|Emboar}} || [[File:Bianca Emboar.png|250px]] || [[BW104]] | ||
|- | |- | ||
| 501 || {{p|Oshawott}} || [[File:Ann Oshawott.png|250px]] || [[ | | 501 || {{p|Oshawott}} || [[File:Ann Oshawott.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 502 || {{p|Dewott}} || [[File:Gorman Dewott.png|250px]] || [[JN081]] | | 502 || {{p|Dewott}} || [[File:Gorman Dewott.png|250px]] || [[JN081]] | ||
Line 1,476: | Line 1,476: | ||
| 743 || {{p|Ribombee}} || [[File:Mina Ribombee.png|250px]] || [[JN005]] | | 743 || {{p|Ribombee}} || [[File:Mina Ribombee.png|250px]] || [[JN005]] | ||
|- | |- | ||
| 744 || {{p|Rockruff}} || [[File:Murdock Rockruff.png|250px]] || [[ | | 744 || {{p|Rockruff}} || [[File:Murdock Rockruff.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 745 || {{p|Lycanroc}} || [[File:Ash Lycanroc.png|250px]] || [[HZ001]] | | 745 || {{p|Lycanroc}} || [[File:Ash Lycanroc.png|250px]] || [[HZ001]] | ||
Line 1,712: | Line 1,712: | ||
| 868 || {{p|Milcery}} || [[File:Goh Milcery.png|250px]] || [[JN082]] | | 868 || {{p|Milcery}} || [[File:Goh Milcery.png|250px]] || [[JN082]] | ||
|- | |- | ||
| 869 || {{p|Alcremie}} || [[File:Goh Alcremie.png|250px]] || [[ | | 869 || {{p|Alcremie}} || [[File:Goh Alcremie.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 870 || {{p|Falinks}} || [[File:Goh Falinks.png|250px]] || [[JN136]] | | 870 || {{p|Falinks}} || [[File:Goh Falinks.png|250px]] || [[JN136]] | ||
Line 1,762: | Line 1,762: | ||
| 895 || {{p|Regidrago}} || [[File:Gary Regidrago.png|250px]] || [[JN113]] | | 895 || {{p|Regidrago}} || [[File:Gary Regidrago.png|250px]] || [[JN113]] | ||
|- | |- | ||
| 906 || {{p|Sprigatito}} || [[File:Liko Sprigatito.png|250px]] || [[ | | 906 || {{p|Sprigatito}} || [[File:Liko Sprigatito.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 909 || {{p|Fuecoco}} || [[File:Roy Fuecoco.png|250px]] || [[ | | 909 || {{p|Fuecoco}} || [[File:Roy Fuecoco.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |- | ||
| 912 || {{p|Quaxly}} || [[File:RVT Quaxly.png|250px]] || [[ | | 912 || {{p|Quaxly}} || [[File:RVT Quaxly.png|250px]] || [[HZ009]] | ||
|- | |||
| 915 || {{p|Lechonk}} || [[File:Lechonk anime.png|250px]] || [[HZ009]] | |||
|- | |- | ||
| 921 || {{p|Pawmi}} || [[File:RVT Pawmi.png|250px]] || [[HZ008]] | | 921 || {{p|Pawmi}} || [[File:RVT Pawmi.png|250px]] || [[HZ008]] | ||
|- | |||
| 926 || {{p|Fidough}} || [[File:Alex Fidough.png|250px]] || [[HZ009]] | |||
|- | |- | ||
| 937 || {{p|Ceruledge}} || [[File:Amethio Ceruledge.png|250px]] || [[HZ007]] | | 937 || {{p|Ceruledge}} || [[File:Amethio Ceruledge.png|250px]] || [[HZ007]] | ||
|- | |- | ||
| 963 || {{p|Finizen}} || [[File:Finizen anime.png|250px]] || [[HZ001]] | | 963 || {{p|Finizen}} || [[File:Finizen anime.png|250px]] || [[HZ001]] | ||
|- | |||
| 967 || {{p|Cyclizar}} || [[File:Cyclizar anime.png|250px]] || [[HZ009]] | |||
|} | |} |