4,641
edits
No edit summary |
(→Unreleased characters: 2.30.0) |
||
Line 400: | Line 400: | ||
| [[File:Masters776.png|100px|link=Turtonator (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Turtonator|{{dragon color dark}}}} | | [[File:Masters776.png|100px|link=Turtonator (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Turtonator|{{dragon color dark}}}} | ||
| data-sort-value="G7.1" | {{color2|{{dragon color dark}}|Pokémon Sun and Moon|Sun, Moon}},<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Pokémon Ultra Sun and Ultra Moon|Ultra Sun, and Ultra Moon}} | | data-sort-value="G7.1" | {{color2|{{dragon color dark}}|Pokémon Sun and Moon|Sun, Moon}},<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Pokémon Ultra Sun and Ultra Moon|Ultra Sun, and Ultra Moon}} | ||
|- style="background:#{{shield color light}}; color:#{{shield color dark}}" | |||
| data-sort-value="Gloria" | [[File:VSGloria Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{shield color dark}}|Gloria (Masters)|Gloria}} | |||
| [[File:Masters0811.png|100px|link=Thwackey (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Thwackey|{{shield color dark}}}} | |||
| data-sort-value="G8.1" | {{color2|{{shield color dark}}|Pokémon Sword and Shield|Sword and Shield}} | |||
|- style="background:#{{sword color light}}; color:#{{sword color dark}}" | |||
| data-sort-value="Hop" | [[File:VSHop Champion Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{sword color dark}}|Hop (Masters)|Hop}}<br><small>(Champion)</small> | |||
| [[File:Masters0145G.png|100px|link=Zapdos (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Zapdos|{{sword color dark}}}}<br>({{color2|{{sword color dark}}|Regional form#Galarian Form|Galarian Form}}) | |||
| data-sort-value="G8.M" | Masters EX | |||
|- style="background:#{{dark color light}}; color:#{{dark color dark}}" | |||
| data-sort-value="Marnie" | [[File:VSMarnie Champion Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{dark color dark}}|Marnie (Masters)|Marnie}}<br><small>(Champion)</small> | |||
| [[File:Masters0146G.png|100px|link=Moltres (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Moltres|{{dark color dark}}}}<br>({{color2|{{dark color dark}}|Regional form#Galarian Form|Galarian Form}}) | |||
| data-sort-value="G8.M" | Masters EX | |||
|- style="background:#{{psychic color light}}; color:#{{psychic color dark}}" | |||
| data-sort-value="Bede" | [[File:VSBede Champion Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{psychic color dark}}|Bede (Masters)|Bede}}<br><small>(Champion)</small> | |||
| [[File:Masters0144G.png|100px|link=Articuno (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Articuno|{{psychic color dark}}}}<br>({{color2|{{psychic color dark}}|Regional form#Galarian Form|Galarian Form}}) | |||
| data-sort-value="G8.M" | Masters EX | |||
|- style="background:#{{status color light}}; color:#{{status color dark}}" | |- style="background:#{{status color light}}; color:#{{status color dark}}" | ||
| data-sort-value="Rose" | [[File:Sword Shield Chairman Rose.png|x100px]]<br>{{color2|{{status color dark}}|Rose}} | | data-sort-value="Rose" | [[File:Sword Shield Chairman Rose.png|x100px]]<br>{{color2|{{status color dark}}|Rose}} | ||
| Unknown | | Unknown | ||
| data-sort-value="G8.1" | {{color2|{{status color dark}}|Pokémon Sword and Shield|Sword and Shield}} | | data-sort-value="G8.1" | {{color2|{{status color dark}}|Pokémon Sword and Shield|Sword and Shield}} | ||
|- style="background:#{{red color light}}; color:#{{red color dark}}" | |||
| data-sort-value="Ball Guy" | [[File:VSBall Guy Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{red color dark}}|Ball Guy (Masters)|Ball Guy}} | |||
| [[File:Masters0591.png|100px|link=Amoonguss (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Amoonguss|{{red color dark}}}} | |||
| data-sort-value="G8.1" | {{color2|{{red color dark}}|Pokémon Sword and Shield|Sword and Shield}} | |||
|- style="background:#{{steel color light}}; color:#{{steel color dark}}" | |- style="background:#{{steel color light}}; color:#{{steel color dark}}" | ||
| data-sort-value="Paulo" | [[File:VSPaulo Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{steel color dark}}|Paulo}} | | data-sort-value="Paulo" | [[File:VSPaulo Masters.png|x100px]]<br>{{color2|{{steel color dark}}|Paulo}} |
edits