19,361
edits
m (→Ribbons) |
m (→Names) |
||
Line 126: | Line 126: | ||
| Japanese | | Japanese | ||
| フミコ ''Fumiko'' | | フミコ ''Fumiko'' | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| English | | English | ||
| Julia | | Julia | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
Line 139: | Line 135: | ||
| Mona | | Mona | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Spanish | | Spanish | ||
| Olga | | Olga | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| French | |||
| Claudie | |||
| | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Italian | |||
| Giulietta | |||
| Similar to her English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Korean | | Korean | ||
| 해인 '' | | 해인 ''Hae-in'' | ||
| Possibly from 해 (海) ''hae'' (sea) | | Possibly from 해 (海) ''hae'' (sea) | ||
|- style="background: #FFF;" | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and Mainland China}}) | |||
| 文子 ''Wénzǐ'' | |||
| rowspan="2" | From the Japanese name 文子 ''Fumiko'' | |||
|- style="background: #FFF;" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 文子 ''Màhnjí'' | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |