19,411
edits
(→Pokémon Adventures: +chapter subsections) |
m (→Names) |
||
Line 69: | Line 69: | ||
| English, Italian | | English, Italian | ||
| Jordan | | Jordan | ||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
Line 81: | Line 77: | ||
| Spanish | | Spanish | ||
| Claus | | Claus | ||
| | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| French | |||
| Germain | |||
| | | | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Korean | | Korean | ||
| 진영 ''Jin | | 진영 ''Jin-yeong'' | ||
| | | | ||
|- style="background: #FFF;" | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and Mainland China}}) | |||
| 佐助 ''Zuǒzhù'' | |||
| rowspan="2" | From the Japanese name 佐助 ''Sasuke'' | |||
|- style="background: #FFF;" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 佐助 ''Jojoh'' | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |