19,436
edits
No edit summary |
m (→Names) |
||
Line 89: | Line 89: | ||
| Professor Amaranth | | Professor Amaranth | ||
| From ''{{wp|amaranth}}'' | | From ''{{wp|amaranth}}'' | ||
|- | |||
| Korean | |||
| 무학박사 ''Muhak-baksa'' | |||
| From 무학산 (舞鶴山) ''Muhaksan'' ({{wp|Muhaksan|Mount Muhak}}) | |||
|- | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | |||
| 穗高博士 ''Suìgāo-bóshì'' | |||
| From the Japanese name 穂高 ''Hodaka'' | |||
|} | |} | ||