38,063
edits
Line 276: | Line 276: | ||
| 41 episodes | | 41 episodes | ||
| Battling [[Ash's Bulbasaur]] | | Battling [[Ash's Bulbasaur]] | ||
|- style="background:#fff" | |||
| {{MSP|669|Flabébé}} → {{MS|670|Goh's Floette}} | |||
| [[Goh]] | |||
| [[JN025]] → [[JN066]] | |||
| 41 episodes | |||
| Evolved at [[Cerise Laboratory]]{{tt|*|Red, Yellow, Orange, and Blue Flower}}<br>Attempting to use {{m|Grassy Terrain}}{{tt|*|White Flower}} | |||
|- style="background:#fff" | |- style="background:#fff" | ||
| {{MSP|271|Lombre}} → {{MS|272|Brock's Ludicolo}} | | {{MSP|271|Lombre}} → {{MS|272|Brock's Ludicolo}} |
edits