19,286
edits
mNo edit summary |
m (→Name origin: Thanks to RBS for the name) |
||
Line 124: | Line 124: | ||
|Spanish | |Spanish | ||
|Valle Primavera | |Valle Primavera | ||
|From ''primavera'' (spring) | |From ''valle'' (valley) and ''primavera'' (spring) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|French | |||
|Verte Prairie | |||
|From ''verte'' (green) and ''prairie'' (meadow) | |||
|} | |} | ||
{{Channel locations}} | {{Channel locations}} |