16,468
edits
Tyler53841 (talk | contribs) |
Tyler53841 (talk | contribs) m (→Sun's Pokémon) |
||
Line 412: | Line 412: | ||
| ドン ''Dong'' | | ドン ''Dong'' | ||
| From ''{{wp|Vietnamese đồng|đồng}}'' and a pun of ''don'' ({{wp|Boss (crime)|mafia boss}}) | | From ''{{wp|Vietnamese đồng|đồng}}'' and a pun of ''don'' ({{wp|Boss (crime)|mafia boss}}) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| English | |||
| Loot | |||
| From ''{{wp|Looting|looting}}'' | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| German | | German |
edits