8,217
edits
No edit summary |
|||
Line 18: | Line 18: | ||
| [[File:172Pichu.png|96px|link=Pichu (Pokémon)]] | | [[File:172Pichu.png|96px|link=Pichu (Pokémon)]] | ||
|- style="background:#9CCD83" | |- style="background:#9CCD83" | ||
| {{pcolor|Raichu|000}}{{color|e82010|♀}} | | {{pcolor|Raichu|000}}{{color|e82010|♀}}<br><small>[[Field (egg group)|Field]] and [[Fairy (egg group)|Fairy]] | ||
| {{pcolor|Togekiss|000}}{{color|0070f8|♂}} | | {{pcolor|Togekiss|000}}{{color|0070f8|♂}}<br><small>[[Fairy (egg group)|Fairy]] | ||
| {{pcolor|Pichu|000}}{{color|0070f8|♂}} | | {{pcolor|Pichu|000}}{{color|0070f8|♂}}<br><small>[[Undiscovered (egg group)|Undiscovered]] | ||
|- style="background:#9CCD83" | |- style="background:#9CCD83" | ||
| style="background-color: #{{Electric color light}}" | {{mcolor|Discharge|000}} | | style="background-color: #{{Electric color light}}" | {{mcolor|Discharge|000}} | ||
Line 39: | Line 39: | ||
|- | |- | ||
! style="background:#D5CDA4" colspan="4" | Second step | ! style="background:#D5CDA4" colspan="4" | Second step | ||
|- style="background:#83B46A" | |||
| [[File:172Pichu.png|96px|link=Pichu (Pokémon)]] | |||
| rowspan=2 | {{color2|000|Evolution|Evolve}}<br>→ | |||
| [[File:025Pikachu.png|96px|link=Pikachu (Pokémon)]] | |||
|- style="background:#9CCD83" | |||
| {{pcolor|Pichu|000}}{{color|0070f8|♂}}<br><small>[[Undiscovered (egg group)|Undiscovered]] | |||
| style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Pikachu|000}}{{color|0070f8|♂}}<br><small>[[Field (egg group)|Field]] and [[Fairy (egg group)|Fairy]] | |||
|- | |||
! style="background:#D5CDA4" colspan="4" | Third step | |||
|- style="background:#83B46A" | |- style="background:#83B46A" | ||
| [[File:134Vaporeon.png|96px|link=Vaporeon (Pokémon)]] | | [[File:134Vaporeon.png|96px|link=Vaporeon (Pokémon)]] | ||
Line 44: | Line 53: | ||
| [[File:133Eevee.png|96px|link=Eevee (Pokémon)]] | | [[File:133Eevee.png|96px|link=Eevee (Pokémon)]] | ||
|- | |- | ||
| style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Vaporeon|000}}{{color|e82010|♀}} | | style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Vaporeon|000}}{{color|e82010|♀}}<br><small>[[Field (egg group)|Field]] | ||
| style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Pikachu|000}}{{color|0070f8|♂}} | | style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Pikachu|000}}{{color|0070f8|♂}}<br><small>[[Field (egg group)|Field]] and [[Fairy (egg group)|Fairy]] | ||
| style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Eevee|000}} | | style="background:#9CCD83" | {{pcolor|Eevee|000}}<br><small>[[Field (egg group)|Field]] | ||
|- style="background:#9CCD83" | |- style="background:#9CCD83" | ||
| style="background-color: #{{Water color light}}" | {{mcolor|Scald|000}} | | style="background-color: #{{Water color light}}" | {{mcolor|Scald|000}} |
edits