42,647
edits
No edit summary |
|||
Line 30: | Line 30: | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké||Bewear|Bewear anime.png|normal|fighting|link=Bewear (anime)}} ♀ | | {{ActivePoké||Bewear|Bewear anime.png|normal|fighting|link=Bewear (anime)}} ♀ | ||
| {{ActivePoké|Jessie|Mimikyu|Jessie Mimikyu.png|ghost|fairy}} | | {{ActivePoké|Jessie|Mimikyu|Jessie Mimikyu.png|ghost|fairy}} | ||
| {{ActivePoké|James|Mareanie|James Mareanie.png|poison|water}} ♀ | | {{ActivePoké|James|Mareanie|James Mareanie.png|poison|water}} ♀ | ||
| {{ActivePoké||Stufful|Stufful anime.png|normal|fighting|link=Recurring wild Pokémon in the anime#Stufful}} | | {{ActivePoké||Stufful|Stufful anime.png|normal|fighting|link=Recurring wild Pokémon in the anime#Stufful}} | ||
|} | |} | ||
=== | ===Pokémon previously seen at Bewear's den=== | ||
{| width="50%" | {| width="50%" | ||
|- | |- | ||
| {{InactivePoké||Meowth|Meowth Team Rocket.png|normal|link=Meowth (Team Rocket)}} ♂ | |||
| {{InactivePoké|Jessie|Wobbuffet|Jessie Wobbuffet.png|psychic}} ♂ | |||
| {{InactivePoké||Pheromosa|Pheromosa anime.png|bug|fighting|link=Ultra Beasts (anime)#Pheromosa}} | | {{InactivePoké||Pheromosa|Pheromosa anime.png|bug|fighting|link=Ultra Beasts (anime)#Pheromosa}} | ||
| {{InactivePoké||Caterpie|Bewear guests SM131.png|bug|link=no}} | | {{InactivePoké||Caterpie|Bewear guests SM131.png|bug|link=no}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Metapod|Bewear guests SM131.png|bug|link=no}} | | {{InactivePoké||Metapod|Bewear guests SM131.png|bug|link=no}} | ||
| {{InactivePoké||Golbat|Bewear guests SM131.png|poison|flying|link=no}} | | {{InactivePoké||Golbat|Bewear guests SM131.png|poison|flying|link=no}} | ||
| {{InactivePoké||Paras|Bewear guests SM131.png|bug|grass|link=no}} | | {{InactivePoké||Paras|Bewear guests SM131.png|bug|grass|link=no}} | ||
| {{InactivePoké||Parasect|Bewear guests SM131.png|bug|grass|link=no}} | | {{InactivePoké||Parasect|Bewear guests SM131.png|bug|grass|link=no}} | ||
|- | |||
| {{InactivePoké||Spinarak|Bewear guests SM131.png|bug|poison|link=no}} | | {{InactivePoké||Spinarak|Bewear guests SM131.png|bug|poison|link=no}} | ||
| {{InactivePoké||Misdreavus|Bewear guests SM131.png|ghost|link=no}} | | {{InactivePoké||Misdreavus|Bewear guests SM131.png|ghost|link=no}} | ||
| {{InactivePoké||Fletchling|Bewear guests SM131.png|normal|flying|link=no}} | | {{InactivePoké||Fletchling|Bewear guests SM131.png|normal|flying|link=no}} | ||
|} | |} |