6,081
edits
No edit summary |
Piotrek1113 (talk | contribs) (→Name origin: Added Polish) |
||
Line 119: | Line 119: | ||
| 朝香鎮 ''Jīuhēung Jan'' | | 朝香鎮 ''Jīuhēung Jan'' | ||
| From 朝 ''jīu'' (morning) and 香 ''hēung'' (fragrance) | | From 朝 ''jīu'' (morning) and 香 ''hēung'' (fragrance) | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| Vaniville | |||
| From its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Brazilian Portuguese | | Brazilian Portuguese |
edits