42,647
edits
mNo edit summary |
|||
Line 34: | Line 34: | ||
| {{ActivePoké||Stufful|Stufful anime.png|normal|fighting|link=Recurring wild Pokémon in the anime#Stufful}} | | {{ActivePoké||Stufful|Stufful anime.png|normal|fighting|link=Recurring wild Pokémon in the anime#Stufful}} | ||
| | | | ||
|} | |||
===Wild Pokémon seen at Bewear's den=== | |||
{| width="50%" | |||
|- | |||
| {{InactivePoké||Pheromosa|Pheromosa anime.png|bug|fighting|link=Ultra Beasts (anime)#Pheromosa}} | |||
| {{InactivePoké||Caterpie|Bewear guests SM131.png|bug|link=no}} | |||
| {{InactivePoké||Metapod|Bewear guests SM131.png|bug|link=no}} | |||
| {{InactivePoké||Golbat|Bewear guests SM131.png|poison|flying|link=no}} | |||
|- | |||
| {{InactivePoké||Paras|Bewear guests SM131.png|bug|grass|link=no}} | |||
| {{InactivePoké||Parasect|Bewear guests SM131.png|bug|grass|link=no}} | |||
| {{InactivePoké||Spinarak|Bewear guests SM131.png|bug|poison|link=no}} | |||
| {{InactivePoké||Misdreavus|Bewear guests SM131.png|ghost|link=no}} | |||
|- | |||
| {{InactivePoké||Fletchling|Bewear guests SM131.png|normal|flying|link=no}} | |||
|} | |} | ||