5,966
edits
m (Connecting to page on here) |
mNo edit summary |
||
Line 74: | Line 74: | ||
| [[File:149Dragonite.png|100px|link=Lance's Dragonite]]<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Lance's Dragonite|Dragonite}} | | [[File:149Dragonite.png|100px|link=Lance's Dragonite]]<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Lance's Dragonite|Dragonite}} | ||
| data-sort-value="G4.3" | {{color2|{{dragon color dark}}|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HeartGold and SoulSilver}} | | data-sort-value="G4.3" | {{color2|{{dragon color dark}}|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HeartGold and SoulSilver}} | ||
|- style="background:#{{normal color light}}; color:#{{normal color dark}}" | |||
| data-sort-value="Whitney" | [[File:HeartGold SoulSilver Whitney.png|x100px]]<br>{{color2|{{normal color dark}}|Whitney}} | |||
|[[File:241Miltank.png|100px|link=Miltank (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Miltank|{{normal color dark}}}} | |||
| data-sort-value="G4.3" | {{color2|{{normal color dark}}|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HeartGold and SoulSilver}} | |||
|- style="background:#{{dragon color light}}" | |- style="background:#{{dragon color light}}" | ||
| data-sort-value="Clair" | [[File:Masters Clair Kingdra.png|x100px]]<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Clair}} | | data-sort-value="Clair" | [[File:Masters Clair Kingdra.png|x100px]]<br>{{color2|{{dragon color dark}}|Clair}} | ||
Line 138: | Line 142: | ||
| [[File:510Liepard.png|100px|link=Liepard (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Liepard|{{dark color dark}}}} | | [[File:510Liepard.png|100px|link=Liepard (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Liepard|{{dark color dark}}}} | ||
| data-sort-value="G5.1" | {{color2|{{dark color dark}}|Pokémon Black and White Versions|Black, White}},<br>{{color2|{{dark color dark}}|Pokémon Black and White Versions 2|Black 2, and White 2}} | | data-sort-value="G5.1" | {{color2|{{dark color dark}}|Pokémon Black and White Versions|Black, White}},<br>{{color2|{{dark color dark}}|Pokémon Black and White Versions 2|Black 2, and White 2}} | ||
|- style="background:#{{white color light}}; color:#{{white color dark}}" | |||
| data-sort-value="Hilda" | [[File:Black White Hilda.png|x100px]]<br>{{color2|{{white color dark}}|Hilda (game)|Hilda}} | |||
| [[File:498Tepig.png|100px|link=Tepig (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Tepig|{{white color dark}}}} | |||
| data-sort-value="G5.1" | {{color2|{{white color dark}}|Pokémon Black and White Versions|Black and White}} | |||
|- style="background:#{{white 2 color light}}; color:#{{white 2 color dark}}" | |- style="background:#{{white 2 color light}}; color:#{{white 2 color dark}}" | ||
| data-sort-value="Rosa" | [[File:Masters Rosa Snivy.png|x100px]]<br>{{color2|{{white 2 color dark}}|Rosa (game)|Rosa}} | | data-sort-value="Rosa" | [[File:Masters Rosa Snivy.png|x100px]]<br>{{color2|{{white 2 color dark}}|Rosa (game)|Rosa}} | ||
Line 150: | Line 158: | ||
| [[File:713Avalugg.png|100px|link=Avalugg (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Avalugg|{{ice color dark}}}} | | [[File:713Avalugg.png|100px|link=Avalugg (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Avalugg|{{ice color dark}}}} | ||
| data-sort-value="G6.1" | {{color2|{{ice color dark}}|Pokémon X and Y|X and Y}} | | data-sort-value="G6.1" | {{color2|{{ice color dark}}|Pokémon X and Y|X and Y}} | ||
|- style="background:#{{water color light}}; color:#{{water color dark}}" | |||
| data-sort-value="Siebold" | [[File:XY Siebold.png|x100px]]<br>{{color2|{{water color dark}}|Siebold}} | |||
| [[File:693Clawitzer.png|100px|link=Clawitzer (Pokémon)]]<br>{{pcolor|Clawitzer|{{water color dark}}}} | |||
| data-sort-value="G6.1" | {{color2|{{water color dark}}|Pokémon X and Y|X and Y}} | |||
|- style="background:#{{cologne color light}}; color:#{{cologne color dark}}" | |- style="background:#{{cologne color light}}; color:#{{cologne color dark}}" | ||
| data-sort-value="Diantha" | [[File:XY Diantha.png|x100px]]<br>{{color2|{{cologne color dark}}|Diantha}} | | data-sort-value="Diantha" | [[File:XY Diantha.png|x100px]]<br>{{color2|{{cologne color dark}}|Diantha}} | ||
Line 202: | Line 214: | ||
| data-sort-value="Bugsy" | [[File:HeartGold SoulSilver Bugsy.png|x100px]]<br>{{color2|{{bug color dark}}|Bugsy}} | | data-sort-value="Bugsy" | [[File:HeartGold SoulSilver Bugsy.png|x100px]]<br>{{color2|{{bug color dark}}|Bugsy}} | ||
| data-sort-value="G4.3" | {{color2|{{bug color dark}}|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HeartGold and SoulSilver}} | | data-sort-value="G4.3" | {{color2|{{bug color dark}}|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HeartGold and SoulSilver}} | ||
|- style="background:#{{ice color light}}; color:#{{ice color dark}}" | |- style="background:#{{ice color light}}; color:#{{ice color dark}}" | ||
| data-sort-value="Pryce" | [[File:HeartGold SoulSilver Pryce.png|x100px]]<br>{{color2|{{ice color dark}}|Pryce}} | | data-sort-value="Pryce" | [[File:HeartGold SoulSilver Pryce.png|x100px]]<br>{{color2|{{ice color dark}}|Pryce}} | ||
Line 241: | Line 250: | ||
| data-sort-value="Hilbert" | [[File:Black White Hilbert.png|x100px]]<br>{{color2|{{black color dark}}|Hilbert (game)|Hilbert}} | | data-sort-value="Hilbert" | [[File:Black White Hilbert.png|x100px]]<br>{{color2|{{black color dark}}|Hilbert (game)|Hilbert}} | ||
| data-sort-value="G5.1" | {{color2|{{black color dark}}|Pokémon Black and White Versions|Black and White}} | | data-sort-value="G5.1" | {{color2|{{black color dark}}|Pokémon Black and White Versions|Black and White}} | ||
|- style="background:#{{grass color light}}; color:#{{grass color dark}}" | |- style="background:#{{grass color light}}; color:#{{grass color dark}}" | ||
| data-sort-value="Cilan" | [[File:Black White Cilan.png|x100px]]<br>{{color2|{{grass color dark}}|Cilan}} | | data-sort-value="Cilan" | [[File:Black White Cilan.png|x100px]]<br>{{color2|{{grass color dark}}|Cilan}} | ||
Line 265: | Line 271: | ||
| data-sort-value="Viola" | [[File:XY Viola.png|x100px]]<br>{{color2|{{bug color dark}}|Viola}} | | data-sort-value="Viola" | [[File:XY Viola.png|x100px]]<br>{{color2|{{bug color dark}}|Viola}} | ||
| data-sort-value="G6.1" | {{color2|{{bug color dark}}|Pokémon X and Y|X and Y}} | | data-sort-value="G6.1" | {{color2|{{bug color dark}}|Pokémon X and Y|X and Y}} | ||
|- style="background:#{{steel color light}}; color:#{{steel color dark}}" | |- style="background:#{{steel color light}}; color:#{{steel color dark}}" | ||
| data-sort-value="Wikstrom" | [[File:XY Wikstrom.png|x100px]]<br>{{color2|{{steel color dark}}|Wikstrom}} | | data-sort-value="Wikstrom" | [[File:XY Wikstrom.png|x100px]]<br>{{color2|{{steel color dark}}|Wikstrom}} |
edits