276
edits
No edit summary |
Smartorama (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 71: | Line 71: | ||
| {{TPCi}} | | {{TPCi}} | ||
| [[Mimo]], [[Sophocles's Charjabug]] | | [[Mimo]], [[Sophocles's Charjabug]] | ||
|- | |||
| Peter R. Bird | |||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]] | |||
| [[David (M03)|David]] | |||
|- | |- | ||
| [[Amy Birnbaum]] | | [[Amy Birnbaum]] | ||
Line 360: | Line 364: | ||
| {{an|Tierno}}, [[Cheren]] | | {{an|Tierno}}, [[Cheren]] | ||
|- | |- | ||
| [[Michael Haigney]] | | [[Michael Haigney]]{{tt|*|sometimes credited as Roger Kay}} | ||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]] | | [[4Kids Entertainment|4Kids]] | ||
| [[Blaine]], [[Ash's Charmander]] <small>([[EP011]]-[[EP043]])</small>, [[Ash's Muk]] <small>([[EP030]]-[[AG133]])</small>, [[Ash's Snorlax]] <small>([[EP094]]-[[EP270]], [[AG149]])</small>, [[Misty's Psyduck]], [[Brock's Geodude]], [[:Category:Anime characters (Pokémon)|various Pokémon]] | | [[Blaine]], Cameraman ([[M03]]), [[Ash's Charmander]] <small>([[EP011]]-[[EP043]])</small>, [[Ash's Muk]] <small>([[EP030]]-[[AG133]])</small>, [[Ash's Snorlax]] <small>([[EP094]]-[[EP270]], [[AG149]])</small>, [[Misty's Psyduck]], [[Brock's Geodude]], [[:Category:Anime characters (Pokémon)|various Pokémon]] | ||
|- | |- | ||
| Brian O' Halloran | | Brian O' Halloran | ||
Line 779: | Line 783: | ||
| {{TPCi}} | | {{TPCi}} | ||
| {{an|Hoopa|Hoopa Confined}}, [[Rapp]] | | {{an|Hoopa|Hoopa Confined}}, [[Rapp]] | ||
|- | |||
| Kathy Pilon | |||
| [[4Kids Entertainment|4Kids]] | |||
| Reporter ([[M03]]), [[Character of the day|various CODs]] | |||
|- | |- | ||
| Therese Plummer | | Therese Plummer |
edits