1,167
edits
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Names) |
|||
Line 907: | Line 907: | ||
| From his Japanese name | | From his Japanese name | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and Mainland China}}) | ||
| 亞堤 ''Yǎtí'' | | 亞堤 / 亚堤 ''Yǎtí'' | ||
| Transliteration of his Japanese name | | Transliteration of his Japanese name | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese (Cantonese) | |||
| 亞堤 | |||
| Same as Mandarin name. | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Vietnamese | | Vietnamese |
edits