1,167
edits
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Names) |
|||
Line 854: | Line 854: | ||
| Same as Japanese name. | | Same as Japanese name. | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and Mainland China}}) | ||
| | | 菊老大 ''Jú Lǎodà'' | ||
| From 菊薯 ''júshǔ'' (yacón). | | From 菊薯 ''júshǔ'' (yacón). | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Chinese (Cantonese) | |||
| 菊老大 | |||
| Same as Mandarin name. | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| Vietnamese | | Vietnamese |
edits