21,511
edits
mNo edit summary |
(→Hotels) |
||
Line 20: | Line 20: | ||
==Hotels== | ==Hotels== | ||
{| style="margin:auto; text-align:center; background: #{{ | {| style="margin:auto; text-align:center; background:#{{blue color light}}; {{roundy}}; border: 4px solid #{{moon color}}" colspan="4" cellspacing="1" cellpadding="2" | ||
|- style=" | |- | ||
! style="background: #{{ | ! style="background:#{{blue color light}}" colspan="4" | {{color|FFF|PFG World Tournament}} | ||
! style="background: #{{ | |- | ||
|- style="background: # | ! style="background:#{{blue color light}}; {{roundytl|5px}}" | {{color|FFF|Hotel Owner<br><small>Japanese</small>}} | ||
| {{ | ! style="background:#{{blue color light}}" | {{color|FFF|Hotel<br><small>Japanese</small>}} | ||
| | ! style="background:#{{blue color light}}; {{roundytr|5px}}" | {{color|FFF|Emblem}} | ||
|- style="background: # | |- style="background:#{{normal color light}}" | ||
| [[ | | [[File:Duel VSYuji.png|100px]]<br>{{color2|{{normal color dark}}|Yuji (Duel)|Yuji}}<br><small>{{color|{{normal color dark}}|}}</small> | ||
| {{ | | {{color2|{{normal color dark}}|Ulex}}<br><small>{{color|{{normal color dark}}|ウレックス<br>Ulex}}</small> | ||
|- style="background: # | | [[File:Ulex Emblem.png|50px]] | ||
| [[ | |- style="background:#{{psychic color light}}" | ||
| [[ | | [[File:Duel VSNadya.png|100px]]<br>{{color2|{{psychic color dark}}|Nadya}}<br><small>{{color|{{psychic color dark}}|}}</small> | ||
|- style="background: # | | {{color2|{{psychic color dark}}|Château de Rosa}}<br><small>{{color|{{psychic color dark}}|シャトー・ド・ローザ<br>Château de Rosa}}</small> | ||
| [[ | | [[File:Chateau de Rosa Emblem.png|50px]] | ||
| {{ | |- style="background:#{{water color light}}" | ||
|- style="background: # | | [[File:Duel VSJoe.png|100px]]<br>{{color2|{{water color dark}}|Joe (Duel)|Joe}}<br><small>{{color|{{water color dark}}|}}</small> | ||
| [[ | | {{color2|{{water color dark}}|Atlantis}}<br><small>{{color|{{water color dark}}|アトランティス<br>Atlantis}}</small> | ||
| [[ | | [[File:Atlantis Emblem.png|50px]] | ||
|- style="background: # | |- style="background:#{{dark color light}}" | ||
| [[ | | [[File:Duel VSBrenda.png|100px]]<br>{{color2|{{dark color dark}}|Brenda}}<br><small>{{color|{{dark color dark}}|}}</small> | ||
| [[ | | {{color2|{{dark color dark}}|Olivia Palace}}<br><small>{{color|{{dark color dark}}|パレス・オリヴィア<br>Palace Olivia}}</small> | ||
|- style="background: # | | [[File:Olivia Palace Emblem.png|50px]] | ||
| [[ | |- style="background:#{{fire color light}}" | ||
| [[ | | [[File:Duel VSDon Roger.png|100px]]<br>{{color2|{{fire color dark}}|Don Roger}}<br><small>{{color|{{fire color dark}}|}}</small> | ||
|- style="background: # | | {{color2|{{fire color dark}}|The Volcano}}<br><small>{{color|{{fire color dark}}|ボルケイノ<br>Volcano}}</small> | ||
| [[ | | [[File:The Volcano Emblem.png|50px]] | ||
| Unknown | |- style="background:#{{steel color light}}" | ||
| | | [[File:Duel VSNumber 7.png|100px]]<br>{{color2|{{steel color dark}}|Number 7}}<br><small>{{color|{{steel color dark}}|}}</small> | ||
| [[La Galleria Luna]] | | {{color2|{{steel color dark}}|Elysium}}<br><small>{{color|{{steel color dark}}|イリジウム<br>Iridium}}</small> | ||
| [[File:Elysium Emblem.png|50px]] | |||
|- style="background: # | |- style="background:#{{ruby color light}}" | ||
| [[Blue Planet]] | | [[File:None.png|100px|link=]]<br>{{color|{{ruby color dark}}|Unknown}} | ||
| {{color|{{ruby color dark}}|Labyrinth}} | |||
|- style="background: # | | [[File:Labyrinth Emblem.png|50px]] | ||
| [[Jewel Tower | |- style="background:#{{night color light}}" | ||
| [[ | | [[File:None.png|100px|link=]]<br>{{color|{{night color dark}}|Unknown}} | ||
|} | | {{color|{{night color dark}}|La Galleria Luna}} | ||
| [[File:La Galleria Luna Emblem.png|50px]] | |||
|- style="background:#{{sapphire color light}}" | |||
| [[File:None.png|100px|link=]]<br>{{color|{{sapphire color dark}}|Unknown}} | |||
| {{color|{{sapphire color dark}}|Blue Planet}} | |||
| [[File:Blue Planet Emblem.png|50px]] | |||
|- style="background:#{{diamond color light}}" | |||
| style="{{roundybl|5px}} | [[File:Duel VSMaster Rosé.png|100px]]<br>{{color2|{{diamond color dark}}|Master Rosé}}<br><small>{{color|{{diamond color dark}}|}}</small> | |||
| {{color|{{diamond color dark}}|Jewel Tower}}<br><small>{{color|{{diamond color dark}}|<br>}}</small> | |||
| style="{{roundybr|5px}} | [[File:Jewel Tower Emblem.png|50px]] | |||
|}<br clear="all"> | |||
==Name origin== | ==Name origin== |