52,610
edits
m (→Names) |
m (→Names) |
||
Line 79: | Line 79: | ||
| French, European Spanish, Dutch | | French, European Spanish, Dutch | ||
| Mad Magma | | Mad Magma | ||
| Same as his English name | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| German | |||
| Mad Magmar | |||
| Same as his English name | | Same as his English name | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
Line 84: | Line 88: | ||
| Furio Magma | | Furio Magma | ||
| From ''Furia'' (fury) and ''Magmar'' | | From ''Furia'' (fury) and ''Magmar'' | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Korean | |||
| 매드마그마 ''Mad Magmar'' | |||
| From ''mad'' and ''Magmar'' | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | ||
Line 96: | Line 104: | ||
| Mieletön Magma | | Mieletön Magma | ||
| From ''mieletön'' (mindless, mad) and ''Magmar'' | | From ''mieletön'' (mindless, mad) and ''Magmar'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Brazilian Portuguese | | Brazilian Portuguese |