1,167
edits
Yuuki Asuna (talk | contribs) m (→Name origin) |
|||
Line 238: | Line 238: | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | ||
| 算木鎮 ''Suànmù Zhèn'' | | 算木鎮 / 算木镇 ''Suànmù Zhèn'' | ||
| From 算木 ''sangi''. | | From 算木 ''sangi''. | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |||
| 算木鎮 ''Syunmuhk Jan'' | |||
| From 算木 ''Syunmuhk''. | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Brazilian Portuguese | | Brazilian Portuguese |
edits