6,081
edits
(→Items) |
Piotrek1113 (talk | contribs) m (→Name origin) |
||
Line 217: | Line 217: | ||
| 연두마을 ''Yeondu Maeul'' | | 연두마을 ''Yeondu Maeul'' | ||
| 연두 ''yeondu'' means {{wp|chartreuse}} | | 연두 ''yeondu'' means {{wp|chartreuse}} | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan and mainland China}}) | ||
Line 233: | Line 229: | ||
| New Bark by | | New Bark by | ||
| From English name | | From English name | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Polish | |||
| New Bark{{tt|*|EP123}}<br>New Bark Town{{tt|*|EP116-EP118}}<br>Miasto Bark{{tt|*|EP118}}<br>Miasto New Bark{{tt|*|EP117}} | |||
| From its English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Brazilian Portuguese | | Brazilian Portuguese |
edits