19,351
edits
mNo edit summary |
m (→Names) |
||
Line 255: | Line 255: | ||
| 성한 ''Seonghan'' | | 성한 ''Seonghan'' | ||
| From 성요한풀 ''Seong Yohan Pul'' (St. John's wort) | | From 성요한풀 ''Seong Yohan Pul'' (St. John's wort) | ||
|- style="background: #FFF;" | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | | Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | ||
| | | 基利 ''Jīlì'' | ||
| | | Transliteration of his Japanese name. Possibly from 基地 ''jīdì'' (base). | ||
|} | |} | ||