13,925
edits
m (→Names: added Nordic names) |
|||
Line 141: | Line 141: | ||
| 莓榴果 ''Mùihlàuh Gwó'' | | 莓榴果 ''Mùihlàuh Gwó'' | ||
| From 草莓番石榴 ''chóumùih-fāansehklàuh'', strawberry guava | | From 草莓番石榴 ''chóumùih-fāansehklàuh'', strawberry guava | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Danish | |||
| Haban-bær | |||
| From English name | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Finnish | |||
| Haban-marjaa | |||
| From English name | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Norwegian | |||
| Haban-bær | |||
| From English name | |||
|- style="background:#FFF" | |||
| Swedish | |||
| Habanbär | |||
| From English name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits