13,925
edits
Ruixiang95 (talk | contribs) mNo edit summary |
m (→Name origin: added Russian) |
||
Line 178: | Line 178: | ||
| 武鬥鎮/武斗镇 ''Wǔdòu Zhèn'' | | 武鬥鎮/武斗镇 ''Wǔdòu Zhèn'' | ||
| Literally "Martial fight town" | | Literally "Martial fight town" | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Russian | |||
| Остров Дьюфорд ''Ostrov D'yuford'' | |||
| From English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Vietnamese | | Vietnamese |
edits