2,086
edits
mNo edit summary |
(→Names) |
||
Line 100: | Line 100: | ||
|海龜 ''Hóigwāi'' | |海龜 ''Hóigwāi'' | ||
|From 肋骨海龜 ''Lahkgwāthóigwāi'', Carracosta | |From 肋骨海龜 ''Lahkgwāthóigwāi'', Carracosta | ||
|- style="background:#FFF" | |||
|Vietnamese | |||
|Goura | |||
|Transliteration of his Japanese name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits