13,925
edits
mNo edit summary |
m (→Name origin: added Swedish) |
||
Line 304: | Line 304: | ||
| Russian | | Russian | ||
| Остров Киноварь ''Ostrov Kinovar''' | | Остров Киноварь ''Ostrov Kinovar''' | ||
| From | | From киноварь ''kinovar''', cinnabar | ||
|- style="background:#FFF" | |||
| Swedish | |||
| Cinnabar-ön | |||
| From English name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Thai | | Thai |
edits