13,668
edits
Toxicsquall (talk | contribs) |
(Undo revision 2661146 by Toxicsquall (talk) These are meant to be in National Dex order.) |
||
Line 862: | Line 862: | ||
|move4=Payback|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |move4=Payback|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | ||
|- | |- | ||
|{{Pokémon/7 | |||
|ndex=103 | |||
|pokemon=Exeggutor | |||
|gender=both | |||
|type1=Grass|type2=Psychic | |||
|ability=Chlorophyll | |||
|ability2=Harvest | |||
|level=50 | |||
|held=Grassium Z | |||
|move1=Leaf Storm|move1type=Grass|move1cat=Special | |||
|move2=Psychic|move2type=Psychic|move2cat=Special | |||
|move3=Sludge Bomb|move3type=Poison|move3cat=Special | |||
|move4=Grassy Terrain|move4type=Grass|move4cat=Status}} | |||
|{{Pokémon/7 | |{{Pokémon/7 | ||
|ndex=130 | |ndex=130 | ||
Line 902: | Line 915: | ||
|move3=Fire Fang|move3type=Fire|move3cat=Physical | |move3=Fire Fang|move3type=Fire|move3cat=Physical | ||
|move4=Thunder Fang|move4type=Electric|move4cat=Physical}} | |move4=Thunder Fang|move4type=Electric|move4cat=Physical}} | ||
|- | |||
|{{Pokémon/7 | |{{Pokémon/7 | ||
|ndex=142 | |ndex=142 | ||
Line 916: | Line 930: | ||
|move3=Earthquake|move3type=Ground|move3cat=Physical | |move3=Earthquake|move3type=Ground|move3cat=Physical | ||
|move4=Crunch|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | |move4=Crunch|move4type=Dark|move4cat=Physical}} | ||
|{{Pokémon/7 | |{{Pokémon/7 | ||
|ndex=248 | |ndex=248 | ||
Line 957: | Line 970: | ||
|move3=Payback|move3type=Dark|move3cat=Physical | |move3=Payback|move3type=Dark|move3cat=Physical | ||
|move4=Metal Burst|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | |move4=Metal Burst|move4type=Steel|move4cat=Physical}} | ||
|- | |||
|{{Pokémon/7 | |{{Pokémon/7 | ||
|ndex=464 | |ndex=464 | ||
Line 971: | Line 985: | ||
|move3=Earthquake|move3type=Ground|move3cat=Physical | |move3=Earthquake|move3type=Ground|move3cat=Physical | ||
|move4=Protect|move4type=Normal|move4cat=Status}} | |move4=Protect|move4type=Normal|move4cat=Status}} | ||
{{Party/Footer}} | {{Party/Footer}} | ||
edits