68
edits
Playerking95 (talk | contribs) No edit summary |
(→Names) |
||
Line 28: | Line 28: | ||
| 星兒 ''Xīng'er'' | | 星兒 ''Xīng'er'' | ||
| From 星 ''xīng'' (star) and 兒 ''er'' (child) | | From 星 ''xīng'' (star) and 兒 ''er'' (child) | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Korean | |||
| 오하이 ''`Ohai'' | |||
| From 'Ohai, a species of {{wp|Sesbania tomentosa|`Ohai}} | | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits