14,924
edits
No edit summary |
m (→Names) |
||
Line 127: | Line 127: | ||
| Nikola | | Nikola | ||
| From ''{{wp|Nikola Tesla}}'' | | From ''{{wp|Nikola Tesla}}'' | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
| Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | |||
| 艾利法斯 ''Àilìfǎsī'' | |||
| Transliteration of Japanese name | |||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
| Italian | | Italian | ||
| Nikolaus | | Nikolaus | ||
| Similar to his English name | | Similar to his English name | ||
|- style="background:#FFF | |- style="background:#FFF" | ||
| | | Korean | ||
| | | 엘리파스 ''Ellipaseu'' | ||
| Transliteration of Japanese name | | Transliteration of Japanese name | ||
|} | |} |