22
edits
(→Intro) |
Technonic423 (talk | contribs) (team skull grunt's pokemon used sorted by alolan pokedex number) |
||
Line 32: | Line 32: | ||
{| style="float:left; width: 96px" | {| style="float:left; width: 96px" | ||
|- | |- | ||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Yungoos|Yungoos.png|Normal|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Rattata|019Rattata-Alola.png|Dark|Normal|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Raticate|020Raticate-Alola.png|Dark|Normal|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Spinarak|167Spinarak.png|Bug|Poison|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Grimer|088Grimer-Alola.png|Poison|Dark|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Drowzee|096Drowzee.png|Psychic|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Gastly|092Gastly.png|Ghost|Poison|size=100px|link=no}} | |||
|} | |||
{{left clear}} | |||
{| style="float:left; width: 96px" | |||
|- | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Haunter|093Haunter.png|Ghost|Poison|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Zubat|041Zubat.png|Poison|Flying|size=100px|link=no}} | | {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Zubat|041Zubat.png|Poison|Flying|size=100px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt| | | {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Golbat|042Golbat.png|Poison|Flying|size=100px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt| | | {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Mareanie|747Mareanie.png|Poison|Water|size=100px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt| | | {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Fomantis|753Fomantis.png|Grass|size=100px|link=no}} | ||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Salandit|757Salandit.png|Poison|Fire|size=100px|link=no}} | |||
| {{ActivePoké|Team Skull Grunt|Wimpod|767Wimpod.png|Bug|Water|size=100px|link=no}} | |||
|} | |} | ||
{{left clear}} | {{left clear}} |
edits