2,086
edits
No edit summary |
(→Names) |
||
Line 181: | Line 181: | ||
| 滴 ''Dī''{{tt|*|Pokémon Adventures (New Jilin edition)}}<br>静雨 ''Jìngyǔ''{{tt|*|Pokémon Adventures (Old Jilin edition)}} | | 滴 ''Dī''{{tt|*|Pokémon Adventures (New Jilin edition)}}<br>静雨 ''Jìngyǔ''{{tt|*|Pokémon Adventures (Old Jilin edition)}} | ||
| From 滴 ''shizuku'', drop<br>Means "silent rain" | | From 滴 ''shizuku'', drop<br>Means "silent rain" | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Vietnamese | |||
|Shizuku | |||
|Transliteration of his Japanese name | |||
|} | |} | ||
{{-}} | {{-}} |
edits