19,442
edits
mNo edit summary |
m (→Names) |
||
Line 200: | Line 200: | ||
|Japanese | |Japanese | ||
|ロット ''Rot'' | |ロット ''Rot'' | ||
| German for ''red'' | |From ''Rot'', German for ''red'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|English | |English | ||
|Rood | |Rood | ||
|Dutch for ''red'' | |From ''rood'', Dutch for ''red'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|French | |French | ||
|Carmine | |Carmine | ||
|From {{wp|carmine}} | |From ''{{wp|carmine}}'' | ||
|- style="background:#FFF" | |- style="background:#FFF" | ||
|German | |German | ||
Line 225: | Line 225: | ||
|로트 ''Roteu'' | |로트 ''Roteu'' | ||
|Transliteration of Japanese name | |Transliteration of Japanese name | ||
|- style="background:#FFF;" | |||
|Chinese ({{tt|Mandarin|Taiwan}}) | |||
|羅德 ''Luódé'' | |||
|Transliteration of his Japanese name | |||
<!--|- style="background:#FFF" | <!--|- style="background:#FFF" | ||
|Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | |Chinese ({{tt|Cantonese|Hong Kong}}) | ||
| | | | ||
Line 246: | Line 246: | ||
[[it:Ross (Sette Saggi)]] | [[it:Ross (Sette Saggi)]] | ||
[[zh: | [[zh:羅德]] |