42,609
edits
Line 9: | Line 9: | ||
{| class="roundy" style="margin:auto; background:#{{colorschemelight|Kalos}}; border:#{{colorschemedark|Kalos}} 3px solid" | {| class="roundy" style="margin:auto; background:#{{colorschemelight|Kalos}}; border:#{{colorschemedark|Kalos}} 3px solid" | ||
! Episode | ! Episode | ||
! Featured | ! colspan="2" | Featured | ||
! Image | ! Image | ||
|- style="background:#FFF;" | ! Presenter | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY042]] | | [[XY042]] | ||
| {{MSP|254M|Sceptile}} {{me|Sceptile}} | | {{MSP|254M|Sceptile}} | ||
| {{me|Sceptile}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Sceptile.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Sceptile.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY043]] | | [[XY043]] | ||
| {{MSP|260M|Swampert}} {{me|Swampert}} | | {{MSP|260M|Swampert}} | ||
| {{me|Swampert}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Swampert.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Swampert.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
| [[XY044]] | |- style="background:#FFF; text-align: center;" | ||
| {{MSP|376M|Metagross}} {{me|Metagross}} | | [[XY044]] | ||
| {{MSP|376M|Metagross}} | |||
| {{me|Metagross}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Metagross.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Metagross.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | [[Lysandre|Narrator]] | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY045]] | | [[XY045]] | ||
| {{MSP|257M|Blaziken}} {{me|Blaziken}} | | {{MSP|257M|Blaziken}} | ||
| {{me|Blaziken}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Blaziken.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Blaziken.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY046]] | | [[XY046]] | ||
| {{MSP|373M|Salamence}} {{me|Salamence}} | | {{MSP|373M|Salamence}} | ||
| {{me|Salamence}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Salamence.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Salamence.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY047]] | | [[XY047]] | ||
| {{MSP|080M|Slowbro}} {{me|Slowbro}} | | {{MSP|080M|Slowbro}} | ||
| {{me|Slowbro}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Slowbro.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Slowbro.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
| [[XY048]] | |- style="background:#FFF; text-align: center;" | ||
| {{MSP|383P|Groudon}} [[Primal Reversion|Primal]] {{p|Groudon}} | | [[XY048]] | ||
| {{MSP|383P|Groudon}} | |||
| [[Primal Reversion|Primal]] {{p|Groudon}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Groudon.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Groudon.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Steven | ||
| [[XY049]] | |- style="background:#FFF; text-align: center;" | ||
| {{MSP|382P|Kyogre}} [[Primal Reversion|Primal]] {{p|Kyogre}} | | [[XY049]] | ||
| {{MSP|382P|Kyogre}} | |||
| [[Primal Reversion|Primal]] {{p|Kyogre}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Kyogre.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Kyogre.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Steven | ||
| [[XY050]]{{ | |- style="background:#FFF; text-align: center;" | ||
| [[XY050]] | |||
| {{MSP|380M|Latias}}<br>{{MSP|381M|Latios}} | |||
| {{me|Latias}}<br>{{me|Latios}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Latias Latios.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Latias Latios.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Steven | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY024]]{{tt|*|After being delayed}} | | [[XY024]]{{tt|*|After being delayed}} | ||
| {{MSP|475M|Gallade}} {{me|Gallade}} | | {{MSP|475M|Gallade}} | ||
| {{me|Gallade}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Gallade.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Gallade.png]]--> | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY051]] | | [[XY051]] | ||
| {{MSP|080M|Sableye}} {{me|Sableye}} | | {{MSP|080M|Sableye}} | ||
| {{me|Sableye}} | |||
| [[File:Mega_Sableye_anime.png|150px]] | | [[File:Mega_Sableye_anime.png|150px]] | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY053]] | | [[XY053]] | ||
| {{MSP|531M|Audino}} {{me|Audino}} | | {{MSP|531M|Audino}} | ||
| {{me|Audino}} | |||
| [[File:Mega Audino anime.png|150px]] | | [[File:Mega Audino anime.png|150px]] | ||
|- style="background:#FFF;" | | Mairin | ||
|- style="background:#FFF; text-align: center;" | |||
| [[XY054]] | | [[XY054]] | ||
| {{MSP|384M|Rayquaza}} {{me|Rayquaza | | {{MSP|384M|Rayquaza}} | ||
| {{me|Rayquaza}} | |||
| <!--[[File:Mega Journal Rayuquaza.png]]--> | | <!--[[File:Mega Journal Rayuquaza.png]]--> | ||
| [[Professor Sycamore]] | |||
|- style="background:#FFF;" | |- style="background:#FFF;" | ||
| colspan=5 style="background:#{{colorschemelight|Kalos}}; {{roundybottom|5px}}" | | | colspan=5 style="background:#{{colorschemelight|Kalos}}; {{roundybottom|5px}}" | |