336
edits
Line 589: | Line 589: | ||
|- | |- | ||
| [[TM78]] || {{M|Captivate}} || {{ic|Normal}} || {{ic|Status}} | | [[TM78]] || {{M|Captivate}} || {{ic|Normal}} || {{ic|Status}} | ||
|- | |- | ||
| [[TM83]] || {{M|Natural Gift}} || {{ic|Normal}} || {{ic|Physical}} | | [[TM83]] || {{M|Natural Gift}} || {{ic|Normal}} || {{ic|Physical}} | ||
Line 599: | Line 597: | ||
|- | |- | ||
| [[HM03]] || '''{{M|Surf}}''' || {{ic|Water}} || {{ic|Special}} | | [[HM03]] || '''{{M|Surf}}''' || {{ic|Water}} || {{ic|Special}} | ||
|- | |||
| [[HM04]] || {{M|Strength}} || {{ic|Normal}} || {{ic|Physical}} | |||
|- | |- | ||
| [[HM06]] || {{M|Rock Smash}} || {{ic|Fighting}} || {{ic|Physical}} | | [[HM06]] || {{M|Rock Smash}} || {{ic|Fighting}} || {{ic|Physical}} |
edits