25,326
edits
(→Dust cloud: Added oval stone B2W2) |
(→Pokémon Black 2 and White 2: Seems there was error then, as Frillish isn't in rippling water.) |
||
Line 576: | Line 576: | ||
! colspan="4" style="{{roundytop|5px}} background: #{{locationcolor/med|water}}"|Possible encounters<br>(Surfing) | ! colspan="4" style="{{roundytop|5px}} background: #{{locationcolor/med|water}}"|Possible encounters<br>(Surfing) | ||
|- style="background: #fff;" | |- style="background: #fff;" | ||
| {{MSP|086|Seel}} | |||
| {{pcolor|Seel|000}} | |||
| {{MSP|087|Dewgong}} | |||
| {{pcolor|Dewgong|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|088|Grimer}} | | {{MSP|088|Grimer}} | ||
| {{pcolor|Grimer|000}} | | {{pcolor|Grimer|000}} | ||
| {{MSP|089|Muk}} | | {{MSP|089|Muk}} | ||
| {{pcolor|Muk|000}} | | {{pcolor|Muk|000}} | ||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|120|Staryu}} | |||
| {{pcolor|Staryu|000}} | |||
| {{MSP|121|Starmie}} | |||
| {{pcolor|Starmie|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | ||
| {{MSP|131|Lapras}} | |||
| {{pcolor|Lapras|000}} | |||
| {{MSP|183|Marill}} | | {{MSP|183|Marill}} | ||
| {{pcolor|Marill|000}} | | {{pcolor|Marill|000}} | ||
|- style="background: #fff" | |||
| {{MSP|184|Azumarill}} | | {{MSP|184|Azumarill}} | ||
| {{pcolor|Azumarill|000}} | | {{pcolor|Azumarill|000}} | ||
|- style="background: #fff;" | | {{MSP|222|Corsola}} | ||
| {{pcolor|Corsola|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|226|Mantine}} | |||
| {{pcolor|Mantine|000}} | |||
| {{MSP|320|Wailmer}} | |||
| {{pcolor|Wailmer|000}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
| {{MSP|321|Wailord}} | |||
| {{pcolor|Wailord|000}} | |||
| {{MSP|341|Corphish}} | |||
| {{pcolor|Corphish|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|342|Crawdaunt}} | |||
| {{pcolor|Crawdaunt|000}} | |||
| {{MSP|364|Sealeo}} | |||
| {{pcolor|Sealeo|000}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
| {{MSP|365|Walrein}} | |||
| {{pcolor|Walrein|000}} | |||
| {{MSP|418|Buizel}} | |||
| {{pcolor|Buizel|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|419|Floatzel}} | | {{MSP|419|Floatzel}} | ||
| {{pcolor|Floatzel|000}} | | {{pcolor|Floatzel|000}} | ||
| {{MSP|536|Palpitoad}} | |||
| {{pcolor|Palpitoad|000}} | |||
|- style="background: #fff" | |||
| {{MSP|537|Seismitoad}} | |||
| {{pcolor|Seismitoad|000}} | |||
| {{MSP|550|Basculin}} | | {{MSP|550|Basculin}} | ||
| {{pcolor|Basculin|000}}{{sup/5|W2}} | | {{pcolor|Basculin|000}}{{sup/5|W2}} | ||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | ||
| {{MSP|550B|Basculin}} | | {{MSP|550B|Basculin}} | ||
| {{pcolor|Basculin|000}}{{sup/5|B2}} | | {{pcolor|Basculin|000}}{{sup/5|B2}} | ||
| {{MSP| | | {{MSP|593|Jellicent}} | ||
| {{pcolor| | | {{pcolor|Jellicent|000}} | ||
|- style="background: #fff;" | |- style="background: #fff;" | ||
| {{MSP| | | {{MSP|593F|Jellicent}} | ||
| {{pcolor|Jellicent|000}} | | {{pcolor|Jellicent|000}} | ||
| {{MSP|594|Alomomola}} | |||
| {{pcolor|Alomomola|000}} | |||
|- | |- | ||
| style="background: #{{locationcolor/light|water}}; {{roundybl|5px}}" | {{MSP| | | style="background: #{{locationcolor/light|water}}; {{roundybl|5px}}" | {{MSP|618|Stunfisk}} | ||
| style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | {{pcolor| | | style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | {{pcolor|Stunfisk|000}} | ||
| style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | | | style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | | ||
| style="background: #{{locationcolor/light|water}}; {{roundybr|5px}}" | | | style="background: #{{locationcolor/light|water}}; {{roundybr|5px}}" | | ||
|} | |} | ||
Line 614: | Line 653: | ||
! colspan="4" style="{{roundytop|5px}} background: #{{locationcolor/med|water}}"|Possible encounters<br>(Fishing) | ! colspan="4" style="{{roundytop|5px}} background: #{{locationcolor/med|water}}"|Possible encounters<br>(Fishing) | ||
|- style="background: #fff;" | |- style="background: #fff;" | ||
| {{MSP|060|Poliwag}} | |||
| {{pcolor|Poliwag|000}} | |||
| {{MSP|061|Poliwhirl}} | | {{MSP|061|Poliwhirl}} | ||
| {{pcolor|Poliwhirl|000}} | | {{pcolor|Poliwhirl|000}} | ||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|062|Poliwrath}} | |||
| {{pcolor|Poliwrath|000}} | |||
| {{MSP|088|Grimer}} | | {{MSP|088|Grimer}} | ||
| {{pcolor|Grimer|000}} | | {{pcolor|Grimer|000}} | ||
|- style="background: #{{ | |- style="background: #fff;" | ||
| {{MSP|089|Muk}} | |||
| {{pcolor|Muk|000}} | |||
| {{MSP|090|Shellder}} | | {{MSP|090|Shellder}} | ||
| {{pcolor|Shellder|000}} | | {{pcolor|Shellder|000}} | ||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|091|Cloyster}} | |||
| {{pcolor|Cloyster|000}} | |||
| {{MSP|098|Krabby}} | | {{MSP|098|Krabby}} | ||
| {{pcolor|Krabby|000}} | | {{pcolor|Krabby|000}} | ||
|- style="background: #fff;" | |- style="background: #fff;" | ||
| {{MSP|099|Kingler}} | |||
| {{pcolor|Kingler|000}} | |||
| {{MSP|116|Horsea}} | | {{MSP|116|Horsea}} | ||
| {{pcolor|Horsea|000}} | | {{pcolor|Horsea|000}} | ||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|117|Seadra}} | | {{MSP|117|Seadra}} | ||
| {{pcolor|Seadra|000}} | | {{pcolor|Seadra|000}} | ||
| {{MSP|118|Goldeen}} | | {{MSP|118|Goldeen}} | ||
| {{pcolor|Goldeen|000}} | | {{pcolor|Goldeen|000}} | ||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|119|Seaking}} | | {{MSP|119|Seaking}} | ||
| {{pcolor|Seaking|000}} | | {{pcolor|Seaking|000}} | ||
| {{MSP|129|Magikarp}} | |||
| {{pcolor|Magikarp|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|130|Gyarados}} | |||
| {{pcolor|Gyarados|000}} | |||
| {{MSP|147|Dratini}} | |||
| {{pcolor|Dratini|000}} | |||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|148|Dragonair}} | |||
| {{pcolor|Dragonair|000}} | |||
| {{MSP|149|Dragonite}} | |||
| {{pcolor|Dragonite|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|170|Chinchou}} | |||
| {{pcolor|Chinchou|000}} | |||
| {{MSP|171|Lanturn}} | |||
| {{pcolor|Lanturn|000}} | |||
|- style="background: #fff;" | |- style="background: #fff;" | ||
| {{MSP|186|Politoed}} | | {{MSP|186|Politoed}} | ||
| {{pcolor|Politoed|000}} | | {{pcolor|Politoed|000}} | ||
| {{MSP|211|Qwilfish}} | |||
| {{pcolor|Qwilfish|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|223|Remoraid}} | |||
| {{pcolor|Remoraid|000}} | |||
| {{MSP|224|Octillery}} | |||
| {{pcolor|Octillery|000}} | |||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|230|Kingdra}} | |||
| {{pcolor|Kingdra|000}} | |||
| {{MSP|318|Carvanha}} | |||
| {{pcolor|Carvanha|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|319|Sharpedo}} | |||
| {{pcolor|Sharpedo|000}} | |||
| {{MSP|339|Barboach}} | |||
| {{pcolor|Barboach|000}} | |||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|340|Whiscash}} | |||
| {{pcolor|Whiscash|000}} | |||
| {{MSP|349|Feebas}} | | {{MSP|349|Feebas}} | ||
| {{pcolor|Feebas|000}} | | {{pcolor|Feebas|000}} | ||
Line 641: | Line 730: | ||
| {{MSP|350|Milotic}} | | {{MSP|350|Milotic}} | ||
| {{pcolor|Milotic|000}} | | {{pcolor|Milotic|000}} | ||
| {{MSP|367|Huntail}} | |||
| {{pcolor|Huntail|000}}{{sup/5|B2}} | |||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|368|Gorebyss}} | |||
| {{pcolor|Gorebyss|000}}{{sup/5|W2}} | |||
| {{MSP|369|Relicanth}} | |||
| {{pcolor|Relicanth|000}} | |||
|- style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | |||
| {{MSP|370|Luvdisc}} | |||
| {{pcolor|Luvdisc|000}} | |||
| {{MSP|457|Lumineon}} | | {{MSP|457|Lumineon}} | ||
| {{pcolor|Lumineon|000}} | | {{pcolor|Lumineon|000}} | ||
|- style="background: #fff;" | |||
| {{MSP|550|Basculin}} | |||
| {{pcolor|Basculin|000}}{{sup/5|W2}} | |||
| {{MSP|550B|Basculin}} | |||
| {{pcolor|Basculin|000}}{{sup/5|B2}} | |||
|- | |- | ||
| style="background: # | | style="background: #{{locationcolor/light|water}}; {{roundybl|5px}}" | {{MSP|618|Stunfisk}} | ||
| style="background: # | | style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | {{pcolor|Stunfisk|000}} | ||
| style="background: # | | style="background: #{{locationcolor/light|water}};" | | ||
| style="background: # | | style="background: #{{locationcolor/light|water}}; {{roundybr|5px}}" | | ||
|} | |} | ||
|} | |} |