12,712
edits
No edit summary |
(Applying my templates) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| | {| align="center" class="roundy" width="610px" style="background: #{{sinnoh color light}}; border: 4px solid #{{sinnoh color}};" colspan=8 | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
| colspan="8" | '''[[Gym Leader|{{color|{{sinnoh color dark}}|Gym Leaders}}]] {{color|{{sinnoh color dark}}|of the}} [[Sinnoh|{{color|{{sinnoh color dark}}|Sinnoh region}}]]''' | | colspan="8" | '''[[Gym Leader|{{color|{{sinnoh color dark}}|Gym Leaders}}]] {{color|{{sinnoh color dark}}|of the}} [[Sinnoh|{{color|{{sinnoh color dark}}|Sinnoh region}}]]''' | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
{{ | | | ||
{{ | {| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{rock color}};" | | ||
{{ | |- | ||
| width=" | | width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{rock color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Oreburgh Gym|{{color|{{rock color dark}}|Oreburgh Gym}}]] | ||
{{ | | width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{rock color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Coal Badge.png|20px|link=Badge#Coal Badge|Coal Badge]] | ||
{{ | |- | ||
{{ | | width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{rock color light}};" | [[File:Roark OD.png|link=Roark]] | ||
{{ | |- | ||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{rock color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Roark|{{color|{{rock color dark}}|Roark}}]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{grass color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{grass color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Eterna Gym|{{color|{{grass color dark}}|Eterna Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{grass color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Forest Badge.png|20px|link=Badge#Forest Badge|Forest Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{grass color light}};" | [[File:Gardenia OD.png|link=Gardenia]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{grass color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Gardenia|{{color|{{grass color dark}}|Gardenia}}]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{fighting color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{fighting color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Veilstone Gym|{{color|{{fighting color dark}}|Veilstone Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{fighting color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Cobble Badge.png|20px|link=Badge#Cobble Badge|Cobble Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{fighting color light}};" | [[File:Maylene OD.png|link=Maylene]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{fighting color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Maylene|{{color|{{fighting color dark}}|Maylene}}]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{water color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{water color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Pastoria Gym|{{color|{{water color dark}}|Pastoria Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{water color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Fen Badge.png|20px|link=Badge#Fen Badge|Fin Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{water color light}};" | [[File:Crasher Wake OD.png|link=Crasher Wake]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{water color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Crasher Wake|{{color|{{water color dark}}|Crasher Wake}}]] | |||
|} | |||
|- align="center" | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{ghost color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{ghost color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Hearthome Gym|{{color|{{ghost color dark}}|Hearthome Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{ghost color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Relic Badge.png|20px|link=Badge#Relic Badge|Relic Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{ghost color light}};" | [[File:Fantina OD.png|link=Fantina]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{ghost color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Fantina|{{color|{{ghost color dark}}|Fantina}}]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{steel color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{steel color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Canalave Gym|{{color|{{steel color dark}}|Canalave Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{steel color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Mine Badge.png|20px|link=Badge#Mine Badge|Mine Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{steel color light}};" | [[File:Byron OD.png|link=Byron]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{steel color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Byron|{{color|{{steel color dark}}|Byron}}]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{ice color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{ice color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Snowpoint Gym|{{color|{{ice color dark}}|Snowpoint Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{ice color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Icicle Badge.png|20px|link=Badge#Icicle Badge|Icicle Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{ice color light}};" | [[File:Candice OD.png|link=Candice]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{ice color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Candice|{{color|{{ice color dark}}|Candice}}]] | |||
|} | |||
| | |||
{| width="144px" height="59px" colspan="3" class="roundy" style="background: #{{electric color}};" | | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{electric color light}}; {{roundytl|10px}} font-size:95%;" | [[Sunyshore Gym|{{color|{{electric color dark}}|Sunyshore Gym}}]] | |||
| width="20%" align="center" colspan="1" rowspan="3" style="background: #{{electric color light}}; {{roundyright|10px}}" | [[Image:Beacon Badge.png|20px|link=Badge#Beacon Badge|Beacon Badge]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{electric color light}};" | [[File:Volkner OD.png|link=Volkner]] | |||
|- | |||
| width="80%" align="center" colspan="1" style="background: #{{electric color light}}; {{roundybl|10px}} font-size:95%;" | [[Volkner|{{color|{{electric color dark}}|Volkner}}]] | |||
|} | |||
|} <includeonly>[[Category:Gym Leaders]] [[Category:Game characters]] [[Category:Manga characters]]</includeonly><noinclude>[[Category:Gym Leaders navigation templates|G]]</noinclude> | |} <includeonly>[[Category:Gym Leaders]] [[Category:Game characters]] [[Category:Manga characters]]</includeonly><noinclude>[[Category:Gym Leaders navigation templates|G]]</noinclude> |
edits