132
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 195: | Line 195: | ||
{| border="1" style="background: #77777; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | {| border="1" style="background: #77777; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | ||
|- style="background: #{{psychic color}};" | |- style="background: #{{psychic color}};" | ||
! ROWSPAN=2 | Game || COLSPAN=4 | [[Generation III]] | ! ROWSPAN=2 | Game || COLSPAN=4 | [[Generation III]] || COLSPAN=4 | [[Generation IV]] | ||
|- border="1" style="background: #77777; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | |- border="1" style="background: #77777; border: 1px solid #999; border-collapse: collapse; background: white; margin: auto;" cellspacing="1" cellpadding="2" | ||
|- style="background: #{{psychic color}};" | |- style="background: #{{psychic color}};" | ||
! [[Pokémon Ruby and Sapphire|Normal]] || [[Pokémon FireRed and LeafGreen|Attack]] || [[Pokémon FireRed and LeafGreen|Defense]] || [[Pokémon Emerald|Speed]] | ! [[Pokémon Ruby and Sapphire|Normal]] || [[Pokémon FireRed and LeafGreen|Attack]] || [[Pokémon FireRed and LeafGreen|Defense]] || [[Pokémon Emerald|Speed]] | ||
! Normal || Attack || Defense || Speed | |||
|- | |- | ||
| Start || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Leer}}<BR>{{M|Wrap}} | | Start || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Leer}}<BR>{{M|Wrap}} || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Leer}}<BR>{{M|Wrap}} | ||
|- | |- | ||
| 5 || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Night Shade}} | | 5 || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Night Shade}} || COLSPAN=4 | | ||
|- | |- | ||
| | | 9 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Night Shade}} | ||
|- | |- | ||
| | | 10 || style="text-align: center" COLSPAN=3 | {{M|Teleport}} || {{M|Double Team}} || COLSPAN=4 | | ||
|- | |- | ||
| | | 17 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=3 | {{M|Teleport}} || {{M|Double Team}} | ||
|- | |- | ||
| | | 15 || {{M|Knock Off}} || {{M|Taunt}} || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Knock Off}} || COLSPAN=4 | | ||
|- | |- | ||
| | | 20 || {{M|Pursuit}} || {{M|{{M|Spikes}} || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Pursuit}} || COLSPAN=4 | | ||
|- | |- | ||
| | | 25 || style="text-align: center" COLSPAN=4 | '''{{M|Psychic}}''' || {{M|Knock Off}} || {{M|Taunt}} || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Knock Off}} | ||
|- | |- | ||
| | | 30 || {{M|Snatch}} || {{M|Superpower}} || {{M|Snatch}} || {{M|Swift}} || COLSPAN=4 | | ||
|- | |- | ||
| | | 33 || COLSPAN=4 | || {{M|Pursuit}} || {{M|{{M|Spikes}} || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Pursuit}} | ||
|- | |- | ||
| 50 || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Hyper Beam}} || {{M|Mirror Coat}}<BR>{{M|Counter}} || {{M|Extremespeed}} | | 35 || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Cosmic Power}} || {{M|Iron Defense}}<BR>{{M|Amnesia}} || {{M|Agility}} || COLSPAN=4 | | ||
|- | |||
| 40 || {{M|Recover}} || {{M|Zap Cannon}} || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Recover}} || COLSPAN=4 | | |||
|- | |||
| 41 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=4 | '''{{M|Psychic}}''' | |||
|- | |||
| 45 || style="text-align: center" COLSPAN=4 | '''{{M|Psycho Boost}}''' || COLSPAN=4 | | |||
|- | |||
| 49 || COLSPAN=4 | || {{M|Snatch}} || {{M|Superpower}} || {{M|Snatch}} || {{M|Swift}} | |||
|- | |||
| 50 || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Hyper Beam}} || {{M|Mirror Coat}}<BR>{{M|Counter}} || {{M|Extremespeed}} || COLSPAN=4 | | |||
|- | |||
| 57 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=4 | {{M|Psycho Shift}} | |||
|- | |||
| 65 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=4 | '''{{M|Zen Headbutt}}''' | |||
|- | |||
| 73 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Cosmic Power}} || {{M|Iron Defense}}<BR>{{M|Amnesia}} || {{M|Agility}} | |||
|- | |||
| 81 || COLSPAN=4 | || {{M|Recover}} || {{M|Zap Cannon}} || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Recover}} | |||
|- | |||
| 89 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=4 | '''{{M|Psycho Boost}}''' | |||
|- | |||
| 97 || COLSPAN=4 | || style="text-align: center" COLSPAN=2 | {{M|Hyper Beam}} || {{M|Mirror Coat}}<BR>{{M|Counter}} || {{M|Extremespeed}} | |||
|} | |} | ||
edits