2,209
edits
m (→Quotes) |
No edit summary |
||
Line 130: | Line 130: | ||
|Maylene | |Maylene | ||
|Variant of the name May, referring to the month. Sounds like ''melee''. | |Variant of the name May, referring to the month. Sounds like ''melee''. | ||
|- | |||
|French | |||
|Mélina | |||
|From ''mêlée'', brawl. | |||
|} | |} | ||
edits